Laur Królowej Sportu dla Torunia. Wyróżniono Halowe Mistrzostwa Europy

Box2 Sport Wiadomości
fot. Paweł Skraba

W Bydgoszczy odbyła się Gala Królowej Sportu, wieńcząca sezon lekkoatletyczny. Podczas niej przyznano nagrody za osiągnięcia, jakich dokonano w tym roku. Toruń otrzymał Laur Królowej Sportu za organizację Halowych Mistrzostw Europy, które odbywały się na początku marca.

Galę zorganizowano po raz dwunasty. Podczas niej nagrodzono najlepszych lekkoatletów z Polski oraz regionu. Pojawiło się wielu olimpijczyków z Tokio.

REKLAMA

Rok olimpijski jest zawsze najważniejszym dla środowiska sportowego – mówił Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, organizator gali. – Dziewięć medali na IO to największe osiągnięcie polskiej lekkiej atletyki. W tym roku mieliśmy kłopot bogactwa przy wyborze. W niektórych konkurencjach, wiodących u nas, w Tokio zdobyliśmy po dwa medale. Było też wiele zaskoczeń takich, jak Dawid Tomala czy Patryk Dobek.

Nagrody dla zawodników roku odebrali złoci medaliści z Tokio – młociarze Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki. Wyróżniono również miasto Toruń. Zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz odebrał nagrodę odebrał nagrodę w kategorii Impreza Roku za 36. Halowe Mistrzostwa Europy. Była to najważniejsza, zaraz po Igrzyskach, impreza lekkoatletyczna, która odbyła się w tym roku.

Oto wszyscy nagrodzeni na tegorocznej Gali Królowej Sportu:

ZAWODNIK ROKU POLSKA: Wojciech Nowicki    
ZAWODNICZKA ROKU POLSKA: Anita Włodarczyk    
ZAWODNIK/ZAWODNICZKA ROKU REGION: Iga Baumgart-Witan    
TRENER ROKU POLSKA: Grzegorz Tomala    
TRENER ROKU REGION: Iwona Baumgart    
ODKRYCIE ROKU POLSKA: Patryk Dobek    
ODKRYCIE ROKU REGION: Mateusz Kołodziejski    
NIESPODZIANKA ROKU: Dawid Tomala    
NADZIEJE ROKU: Julia Afelt, Zuzanna Hulisz, Anna Matuszewicz, Aleksandra Nowaczewska, Aleksandra Piotrowska, Sebastian Urbaniak    
IMPREZA ROKU: Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu    
OSOBOWOŚĆ LEKKIEJ ATLETYKI: Bogusław Mamiński    
MASTERKA ROKU: Aneta Lemiesz    
MASTER ROKU: Jakub Adamczyk    
LAUR HONOROWY: śp. Zenon Begier    
SPONSOR ROKU: Anwil SA

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *