Legendarny polski zespół zagra w Lizard King

Kultura
Fot. nadesłane

W czwartek (20.12) w Klubie Lizard King zagra Proletaryat. Koncert jednego z najlepszych zespołów polskiej sceny rockowej rozpocznie się o godz. 18. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

– Od października ruszyliśmy w trasę na serię klubowych koncertów z potężną dawką energii – mówią muzycy. – Emocji i dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie.

REKLAMA

Zespół w oryginalny sposób połączył punk rock z metalem, tworząc nową, oryginalną muzyczną jakość. Na scenie toruńskiego klubu grupa zaprezentuje swoje największe przeboje i utwory znane z ich dotychczasowych krążków.

Obecny skład:

  • Tomasz „Oley” Olejnik – śpiew (od 1987)
  • Dariusz “Kacper” Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
  • Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)
  • Robert „Mały” Hajduk – perkusja (od 1996)

PROLETARYAT od samego początku poruszając się w estetyce crossover, łączył perfekcyjnie punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego, mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź, z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem.

Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i przede wszystkim ogromna rzesza wiernych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało. Po ponad dwudziestu latach na scenie zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl.

BILETY:

  • przedsprzedaż 45 zł (bar klubu oraz biletyna.pl)
  • w dniu koncertu 50 zł (przy wejściu do klubu od g. 18:00)

Tagged