Leją beton na budowie nowej linii tramwajowej. Trwają też inne prace

Box2 Wiadomości
fot. MZK w Toruniu

Betonują, układają kable, budują sieci podziemne – tak w skrócie można przedstawić aktualnie dziejące się prace na budowie nowej linii tramwajowej do osiedla Jar.

Na ul. Watzenrodego pojawiły się pompy do lania betonu. Na odcinku pomiędzy ul. Hubego a Grasera wykonywane są studnie fundamentowe, a w rejonie skrzyżowania z ul. Grasera rozpoczęło się betonowanie fundamentów pod słupy trakcyjne.

Na skrzyżowaniu Watzenrodego z Hubego powstaje wykop pod przyszłe torowisko, a w okolicy Hubego kładziona jest kanalizacja kablowa, którą będą przebiegały przewody elektryczne. Pomiędzy ul. Grasera a Strobanda trwa wpinanie przykanalików ze studni drenażowych w istniejącą kanalizację deszczową.

Na al. 700-lecia Torunia powstaje kanalizacja deszczowa, która w przyszłości odwodni Szosę Chełmińską, a co za tym idzie – nowe torowisko. Ponadto przebudowywany jest tam gazociąg, sieci elektryczne i teletechniczne. Natomiast na ul. Długiej trwa budowa wodociągu i kabli trakcyjnych. Powstaje tam także sieć kablowa oświetlenia ulicznego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.