Lekkoatleci zarazili się koronawirusem podczas HME w Toruniu?

Box1 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Mimo prób zachowania reżimu sanitarnego wychodzi na to, że część lekkoatletów zaraziła się podczas Halowych Mistrzostw Europy Toruniu koronawirusem.

Agencja Reuters donosi, że wśród brytyjskich sportowców wykryto dziewięć przypadków zakażenia COVID-19. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że zarazili się podczas pobytu na HME w Toruniu. Najwięcej przypadków, bo aż 15, wykryto wśród sportowców z Włoch.

REKLAMA

Zagraniczne media nie kryją zarzutów w kierunku osób odpowiadających za organizację mistrzostw w Toruniu. Kierują w ich stronę pretensje związane z tym, że w wyniku izolacji, jakiej muszą się teraz poddawać sportowcy z ich krajów, ich szanse na zdobycie medali na zbliżających się IO w Tokio maleją.

 Mieliśmy postawić przy hotelach policję albo straż miejską do pilnowania zawodników? Przeszliśmy te mistrzostwa w pełnym rygorze sanitarnym. Natomiast docierają do mnie informacje, iż nie wszyscy goście przestrzegali takich zasad. A na to już organizator nie ma wpływu. Nie byliśmy w stanie sprawdzać, czy ktoś z hotelu nie wychodzi do miasta. Jeżeli ktoś się zakaził, a wyjeżdżając z Torunia miał negatywny wynik testu, to gdy teraz po 10 dniach mówi o zakażeniu tutaj, nie sposób tego dociec. Średnio odbieram więc przytyki w naszą stronę – mówił dla PAP dyrektor generalny HME w Toruniu, Krzysztof Wolsztyński.

Tagged

1 thought on “Lekkoatleci zarazili się koronawirusem podczas HME w Toruniu?

 1. No to mamy “reklamę” dla Torunia.
  I to przez światową agencję prasową.
  Tak zadłużony szpital miejski, przychodnia…
  to też przypadek?!
  A może, radni Torunia tak się “opiekują” miastem?
  Czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.