Lewica Razem przedstawiła swoją eurolistę. “Na naszej liście zachowany jest pełen parytet płci”

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Razem Toruń

Komitet Lewica Razem zaprezentował swoich pięć kandydatek i pięciu kandydatów do Parlamentu Europejskiego. – Nie tylko mamy szansę, ale na pewno znajdziemy się w Parlamencie Europejskim. Badania pokazują, że mamy 4-5 procent – mówią działacze partii Razem.

Komitet Lewica Razem (tworzą go partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej) wcześniej zdradził tylko “jedynkę” na swojej liście do Parlamentu Europejskiego. To Paulina Matysiak z partii Razem. Wczoraj w Toruniu odbyła się prezentacja wszystkich kandydatów. Oto ona:

REKLAMA

 1. Paulina Matysiak
 2. Michał Wysocki
 3. Agata Chyżewska-Pawlikowska
 4. Marek Rozpłoch
 5. Aleksandra Smolaga
 6. Paweł Kołodziej
 7. Anna Ejankowska
 8. Krzysztof Małecki
 9. Katarzyna Czernic
 10. Artur Eichhorst

“Na naszej liście zachowany jest pełen parytet płci – mamy 5 kandydatek oraz 5 kandydatów” – wskazuje Lewica Razem i zachęca do oddania głosu na swoją listę w wyborach, które odbędą się 26 maja.

Gościem specjalnym konferencji była Marcelina Zawisza z zarządu krajowego Razem. Jej zdaniem Lewica Razem znajdzie się w Parlamencie Europejskim. – Badania pokazują, że mamy 4-5 procent – mówi Zawisza. – Jestem pewna, że kiedy wyborcy i wyborczynie poznają nasz program nasze hasło, zapoznają się z naszymi kandydatami i kandydatkami na pewno zdecydują się na nas zagłosować.

Postulatem komitetu Lewica Razem są wyższe płace dla Polek i Polaków. Jego kandydaci wskazują, że polskie pielęgniarki, nauczyciele, pracownicy handlu czy usług pracują dłużej i równie wydajnie, jak i zachodni koledzy i koleżanki. Ich zarobki nie są jednak na europejskim poziomie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Lewica Razem przedstawiła swoją eurolistę. “Na naszej liście zachowany jest pełen parytet płci”

 1. Parytet plci????To znaczy jak?Nie jest ważne dla polityka co ma w glowie tylko co ma miedzy nogami?To jest kryterium doboru na liste wyborcza a nie wiedza czy program?No to widze ze macie mnie za durnia.

 2. Cieszę się, że startuje Lewica Razem, która nie wstydzi się swojej lewicowości i ma naprawdę prospołeczny program. Chciałabym w końcu wyprowadzić się od rodziców, ale na razie nie stać mnie na własne mieszkanie, a zarabiam zbyt mało, aby chociaż coś wynająć. Dlatego popieram postulat wyższych płac i programu tanich mieszkań na wynajem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *