Lewobrzeże doczeka się żłobka. Trwają prace budowlane [ZDJĘCIA]

Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski / UM Toruń

Mury pierwszego na toruńskim lewobrzeżu żłobka pną się do góry. Inwestycja, powstająca przy ul. Andersa 21, pierwsze dzieci przyjmie za rok.

Jak wyglądać będzie miejski żłobek? Dwukondygnacyjny budynek pomieści 7 oddziałów i 145 dzieci w wieku do 3 lat. Na parterze planowane są 3 oddziału żłobkowe (z salą zabaw, sypialnią i łazienką), a także świetlica, strefa socjalna pracowników, pokój rodzica wózkownia, toalety, kotłownia i strefa kuchni.

Na piętrze znajdować się będą 4 oddziały żłobkowe, pokój dyrektora, logopedy, pokój kadr i księgowości z magazynem akt, warsztat, pralnia i magazyn środków czystości.

Obiekt wyposażony zostanie również w trzy windy, w tym dwie dla potrzeb kuchni. Przy budynku stanie plac zabaw z certyfikowanymi urządzeniami.

Miejski żłobek gotowy ma być do 30 kwietnia 2020 r. Jego wykonawcą jest firma Hosta Group z Grębocina. Inwestycja pochłonie ponad 10,2 mln zł, z czego 8.7 mln zł wynosi dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Tagged

2 thoughts on “Lewobrzeże doczeka się żłobka. Trwają prace budowlane [ZDJĘCIA]

  1. Żłobek to dobra inwestycja, jedynie jego lokalizacja jest dziwna, jest przy samej ulicy, gdzie zmieniono limit prędkości z 50 km/godz. do 70 km/godz. , więc jest duży ruch, hałas i generalnie mało bezpiecznie.
    Jeszcze na dodatek został wprowadzony tranzyt na ulicę Andersa …
    No to ciekawe jak te dzieci mają być w dobrej kondycji po pobycie w tym żłobku.
    Jedyna szansa, to zmniejszenie limitu prędkości do 50 km/godz. lub nawet 40 km/godz. – na co zresztą liczą mieszkańcy Stawek bo to pozwoliło by ograniczyć ten okropny hałas, oraz jak najszybsze wyprowadzenie ruchu tranzytowego z ulicy Andersa …, oby to nastąpiło jak najszybciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *