Licealistki z Torunia chcą zarażać uśmiechem. “Musimy zrozumieć się nawzajem”

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Na terenie Torunia realizowany jest kolejny projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tym razem dwie uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu edukują mieszkańców, przede wszystkim tych najmłodszych, jak ważna jest inteligencja emocjonalna oraz bezproblemowe komunikowanie się z drugą osobą.

Projekt pn.: CHEESE – uśmiechnij się! realizowany jest w ramach olimpiady społecznej Zwolnieni z Teorii przez Martynę i Kornelię – licealistki z III LO w Toruniu. Celem autorek projektu jest zminimalizowanie problemów z komunikacją międzyludzką. W tym celu licealistki przeprowadzają warsztaty edukacyjne w szkołach nt. inteligencji emocjonalnej oraz tworzą wartościowe posty w social mediach.

– Chociaż każdego dnia jesteśmy otoczeni ludźmi to nie oznacza, że nie możemy czuć problemu z wyrażaniem samego siebie lub zrozumieniem innych wokół nas. Poprawny przebieg komunikacji odbędzie się jedynie wtedy, kiedy poczujemy empatię i wrażliwość na drugiego człowieka – musimy się zrozumieć nawzajem – tłumaczy Martyna Mucha, jedna z autorek projektu. – Mamy nadzieję, że poprzez nasze działania pomożemy ludziom otworzyć się na świat i innych.

Licealistki, realizując projekt CHEESE – uśmiechnij się!, nie pozostają także obojętne na obecną sytuację na Ukrainie.

– Naprowadziłyśmy tematykę tak, aby była pomocna w tym trudnym okresie, chociażby w rozmowie z osobą z Ukrainy czy o tym jak sobie radzić z natłokiem emocji – dodaje Martyna Mucha.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na jego stronie na Facebooku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.