Licealny teatr podczas pandemii

Kultura
Fot. Nadesłane

Dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, z klasy pierwszej o profilu medioznawczo– językowym, prowadzą projekt społeczny w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Celem projektu jest chęć pokazania ile pracy oaz wysiłku należy włożyć w stworzenie sztuki teatralnej. Przybliżą poszczególne etapy powstawania spektaklu. Chcą również zwrócić uwagę na to, jak niesamowitym oraz magicznym miejscem jest teatr. Zamierzają pokazać to, czego zwykły widz nie widzi, przychodząc obejrzeć sztukę w teatrze, stąd nazwa ich projektu – „Za kulisami– sztuka tworzenia”. Na swoim kanale na YouTubie oraz stronie na Facebooku publikują podcasty, w których osoby związane z teatrem opowiadają o swojej pracy. Nagrywane przez nie odcinki znajdziecie również na platformie SoundCloud oraz Spotify.

REKLAMA

– Od dawna wiedziałyśmy, że „Zwolnieni z teorii’ cieszą się popularnością oraz powodzeniem w naszej szkole. Obie chciałyśmy wziąć wspólnie udział w tej olimpiadzie. Nasz projekt dotyczy teatru, ponieważ obie się nim interesujemy i uczęszczamy na związane z nim zajęcia w szkole ucząc się improwizacji scenicznej w grupie o nazwie „Szpila”, oraz poza nią. Teatr jest dla nas jak drugi dom – mówią Oliwia Folborska i Tosia Janocha.

https://www.facebook.com/Za-kulisami-sztuka-tworzenia-112294840696752/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *