Lider pokonany! Pierniki znów stały się twarde!

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W wyjściowej piątce Torunian znaleźli się: Obie Trotter, Donovan Jackson, Bartosz Diduszko, Aaron Cel i Damian Kulig

Żan Tabak od początku posłał w bój następujący skład: Gabriel Lundberg, Marcel Ponitka, Janis Berzins, Blake Reynolds, Geoffrey Groselle.

REKLAMA

Torunianie na początku trafiali tylko za trzy. Najpierw trafił Damian Kulig, a później Aaron Cel.

Ozdobą pierwszej kwarty była walka pod koszami pomiędzy Damianem Kuligiem, a Geoffreyem Grosellem.  Center Twardych Pierników zakończył pierwszą część meczu z dorobkiem 9 punktów, a Amerykanin miał na swoim koncie dwa oczka mniej.

W ostatniej sekundzie kwarty bardzo dobrze zachował się Michał Samsonowicz, który zebrał piłkę i dobił z pod kosza po niecelnym rzucie Woodsa. Dodatkowo był faulowany przy rzucie, dzięki czemu wykonywał rzut wolny, którego jednak nie wykorzystał.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:19 dla Torunian.

W drugiej kwarcie obie drużyny spowolniły grę.

Do szatni na przerwę z dwupunktowym prowadzeniem schodzili koszykarze z Zielonej Góry.

Trzecią kwartę goście rozpoczęli od celnego rzutu za trzy punkty. W świetny sposób jednak odpowiedział Obie Trotter, który również trafił za trzy.

Zielonogórzanie bardzo szybko wykorzystali limit fauli drużynowych w tej części gry i Torunianie korzystali z tego, że każdy faul gości oznaczał rzuty wolne.

Bardzo dobrze w tej kwarcie wyglądał Blake Reynolds z Zastalu, który cztery razy trafił za trzy punkty.

Po 30 minutach Torunianie prowadzili 66:64.

Na niespełna 6 minut przed końcem Twardym Piernikom udało się odskoczyć rywalom na pięć punktów. Wtedy o czas poprosił Żan Tabak.

Dzięki świetnej akcji Obiego Trottera i celnej trójce Damiana Kuliga Torunianie wyszli na 10-punktowe prowadzenie na niespełna 3,5 minuty do końca spotkania. Była to najwyższa przewaga Twardych Pierników w meczu.

Zastal mocno naciskał i stosował obronę na całym boisku. To jednak nie pozwoliło im na odrobienie strat.

Torunianie wygrali 94:88 i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Zespół z Zielonej Góry natomiast przegrał po raz pierwszy w tym sezonie.

Punkty dla Polskiego Cukru Toruń zdobywali: Kulig 23, Diduszko 15, Trotter 15, Bragg 11, Jackson 10, Woods 9, Cel 9, Samsonowicz 2.

Kolejne spotkanie podopiecznych trenera Jarosława Zawadki zaplanowane jest na poniedziałek 12 października. Twarde Pierniki znów zagrają u siebie, a rywalem tym razem będzie PGE Spójnia Stargard.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *