Listopadowe próbne matury 2018. Maturzysto sprawdź, czy zdasz

Wiadomości
fot. Pixabay.com

Próbne matury to dobry moment aby móc sprawdzić swoje umiejętności i zwrócić uwagę, które zagadnienia wymagają powtórki przed majowym egzaminem dojrzałości. Od wtorku do piątku maturzyści z całej Polski sprawdzają swoją wiedzę.

Tegoroczna edycja próbnych matur rozpoczęła się we wtorek (20 listopada) i potrwa do piątku. Egzamin standardowo rozpoczął się testem z języka polskiego. Czas na rozwiązanie zadań na poziomie podstawowym wynosił 170 minut, a rozszerzenie potrwało 180 minut. W środę maturzyści zmierzyli się z matematyką, na rozwiązanie zadań mieli tyle samo czasu.

Trzeci dzień egzaminów, przeznaczony został na sprawdzenie swoich umiejętności językowych. Część podstawowa trwała 120 minut. Część rozszerzona rozpocznie się o godz. 14, uczniowie będą mieli 150 minut na rozwiązanie zadań.

W ostatni dzień, w piątek 23 listopada, młodzież będzie mogła zmierzyć się z wybranym przez siebie przedmiotem dodatkowym. Egzamin rozpocznie się o godz. 9 i potrwa 180 minut. 

Próbne matury z Operonem odbywają się pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego. Arkusze maturalne, a także odpowiedzi można sprawdzić TUTAJ.

Tagged