Lisy, sarny, nietoperze. Strażnicy eko-patrolu podsumowali rok 2018

Box2 Wiadomości
Fot. straż miejska Toruń

Strażnicy z toruńskiego eko-patrolu odłowili przy ul. Skłodowskiej-Curie lisa. Telefoniczne zgłoszenie o biegającym po parkingu zwierzaku dyżurny straży miejskiej otrzymał w ubiegłym tygodniu. W styczniu mundurowi podsumowali również swoje działania w roku ubiegłym.

Eko-patrol, interweniujący przy ul. Skłodowskiej-Curie bez trudu zlokalizował zwierzę. Lis biegał po jednym z parkingów, próbując schować się pod samochodem. Złapany został pod radiowozem straży miejskiej.

Futrzak miał ranę głowy – informują mundurowi. – Zwierzę zostało przewiezione do gabinetu weterynaryjnego „Animal Patrol” w Kobylarni, gdzie udzielona została mu niezbędna pomoc medyczna. Po chwili odzyskał wolność.

Fot. straż miejska

W ubiegłym roku strażnicy eko-patrolu interweniowali 669 razy. W 224 przypadkach stan uratowanych ssaków pozwalał na wypuszczenie ich do środowiska naturalnego, 226 zwierząt zostało przetransportowanych do ośrodka rehabilitacji, gdzie po wyleczeniu wypuszczono je na wolność. Nie wszystkim zwierzętom udało się jednak pomóc. Część zgłoszeń dotarła do dyżurujących za późno.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *