Lubnauer o Rydzyku: Przekręcić kurek z kasą

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Katarzyna Lubnauer, posłanka KO, skomentowała w programie Onet Rano kontrowersje wokół 29. urodzin Radia Maryja. Medialna burza wokół słów o bp Janiaku, wypowiedzianych wówczas przez o. Rydzyka, nie cichnie. Posłanka nazwała założyciela rozgłośni idiotą.

Przypominamy, że opinię publiczną oburzyło określenie bp Janiaka “współczesnym męczennikiem mediów”, a także nieprzestrzeganie przez uczestników 29. urodzin Radia Maryja obostrzeń sanitarnych. W tej sprawie posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus złożyła do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawę ostatecznie przejęła Prokuratura Golub-Dobrzyń. Kilka dni temu toruński sanepid stwierdził, że w trakcie wydarzenia obostrzeń sanitarnych nie złamano i kar nie będzie.

Teraz w programie Onet Rano wydarzenie skomentowała posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

– Od dłuższego czasu mamy zasadę: równi, równiejsi i o. Rydzyk. To, co się tam działo, to gołym okiem wszyscy widzieli, że np. bardzo duża część duchownych nie miała maseczek mimo tego, że mszę odprawiało tylko kilku z nich. Był tam Zbigniew Ziobro, który przemawiał i był bez maseczki, a wiemy, że w kościele maseczki może nie mieć tylko ta osoba, która odprawia mszę. Widzieliśmy tłum ludzi i spotkanie, które na pewno nie miało charakteru zgromadzenia spontanicznego, tylko zorganizowanych urodzin – mówiła Lubnauer dla Onetu.

Posłanka nie szczędziła o. Tadeuszowi Rydzykowi gorzkich słów.

– Uważam o. Rydzyka za idiotę, od którego powinniśmy się wszyscy trzymać z daleka i nie powinien dostawać kasy państwowej. Należy jak najszybciej przykręcić kurek z kasą dla o. Rydzyka. Przypomnę, że on dostał w sumie ponad 200 mln zł na swoje różne działalności, w tym ponad 13 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości, który powinien iść do ofiar różnych przestępstw. Najbardziej oburzające było to, że w czasie tych urodzin siedział prokurator generalny, rzecznik praw dziecka i bez żenady klaskali w momencie, w którym o. Rydzyk mówił o pedofilii – podkreślała Lubnauer w programie Onet Rano.

Tagged

1 thought on “Lubnauer o Rydzyku: Przekręcić kurek z kasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *