Luzowania obostrzeń ciąg dalszy

Box2 Wiadomości

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli kolejne etapy luzowania obostrzeń, które będą wdrażane 13 i 26 czerwca. Zwiększone będą między innymi limity miejsc, które można zająć w transporcie publicznym, instytucjach kultury i miejscach kultu religijnego.

Od 13 czerwca limit miejsc w obiektach kultu religijnego zostanie zwiększony do 50 procent wszystkich miejsc. Będzie też można sprzedawać i spożywać jedzenie i picie w kinach, teatrach, na koncertach i innych miejscach kultury i rozrywki.

Natomiast od 26 czerwca w kinach, teatrach, kościołach, restauracjach i wesołych miasteczkach limit zostanie zwiększony do 75 procent wszystkich miejsc. W hotelach i obiektach wypoczynkowych wolno będzie zająć 75 procent wszystkich pokoi (do tego limitu nie wlicza się dzieci poniżej 12 roku życia).

Na wydarzeniach sportowych i koncertach odbywających się na stadionach będzie można zająć połowę wszystkich dostępnych miejsc. Ustalono nowy limit dla siłowni, klubów fitness, kasyn, bibliotek, placówek pocztowych, obiektów handlowych, konferencji i sal zabaw – 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Dyskoteki będzie można organizować, zachowując limit 150 osób. W transporcie publicznym limit zostanie zwiększony do 100 procent obłożenia.

Do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *