Luzowania obostrzeń ciąg dalszy

Box2 Wiadomości

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli kolejne etapy luzowania obostrzeń, które będą wdrażane 13 i 26 czerwca. Zwiększone będą między innymi limity miejsc, które można zająć w transporcie publicznym, instytucjach kultury i miejscach kultu religijnego.

Od 13 czerwca limit miejsc w obiektach kultu religijnego zostanie zwiększony do 50 procent wszystkich miejsc. Będzie też można sprzedawać i spożywać jedzenie i picie w kinach, teatrach, na koncertach i innych miejscach kultury i rozrywki.

Natomiast od 26 czerwca w kinach, teatrach, kościołach, restauracjach i wesołych miasteczkach limit zostanie zwiększony do 75 procent wszystkich miejsc. W hotelach i obiektach wypoczynkowych wolno będzie zająć 75 procent wszystkich pokoi (do tego limitu nie wlicza się dzieci poniżej 12 roku życia).

Na wydarzeniach sportowych i koncertach odbywających się na stadionach będzie można zająć połowę wszystkich dostępnych miejsc. Ustalono nowy limit dla siłowni, klubów fitness, kasyn, bibliotek, placówek pocztowych, obiektów handlowych, konferencji i sal zabaw – 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Dyskoteki będzie można organizować, zachowując limit 150 osób. W transporcie publicznym limit zostanie zwiększony do 100 procent obłożenia.

Do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *