Luzowanie obostrzeń. Limit osób na weselach zwiększony

Box2 Wiadomości

Od 6 do 25 czerwca rząd przywraca możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m2; od 6 czerwca zwiększony zostanie też limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób – poinformował szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia na środowej konferencji prasowej, dotyczącej luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, poinformował o przywróceniu możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji i wystaw z limitem 1 osoby na 15 m. kw. Niedzielski zwrócił uwagę, że ten sam standard jest stosowany w sklepach, miejscach kultu religijnego i w innych obszarach.

– Kolejnym elementem, gdzie również będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2 to są sale zabaw – mówię tu o salach zabaw dla naszych najmłodszych, dla dzieci. One były do tej pory zamknięte. Tu przywracamy możliwość ich funkcjonowania z normatywem, który dotyczy całej tej branży eventowej – powiedział Niedzielski.

Poinformował również o zmianach, jeśli chodzi o imprezy i zgromadzenia.

Mówimy tu o weselach, oczywiście o zgromadzeniach też publicznych. Od 6 czerwca zwiększamy ten limit do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób – dodał minister zdrowia.

(PAP)

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *