Łyżwiarska para taneczna z Torunia pojedzie do Pekinu na Igrzyska Olimpijskie [WIDEO]

Box2 Sport Wiadomości
Fot. materiał wideo

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, reprezentanci klubu MKS Axel Toruń, zakończyli Mistrzostwa Świata w Sztokholmie na 12. miejscu i wywalczyli kwalifikację olimpijską na Igrzyska Zimowe w Pekinie w 2022 r. “Wracamy na lód do pracy”, deklarują sportowcy.

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Sztokholmie toruński duet w programie rytmicznym wywalczył 9. miejsce, a ostatecznie zawody zakończył na 12. miejscu. To duży sukces, ponieważ łyżwiarzom udało się dzięki temu zdobyć pierwszą polską kwalifikację na przyszłoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev na igrzyska pojadą już drugi raz. W tym tygodniu, po przerwie, para wraca na lód i zaczyna przygotowania do nowego sezonu.

REKLAMA

Reprezentanci klubu MKS Axel Toruń zdobyli łącznie 183,33 punkty. Zaprezentowali nowy, bardzo dynamiczny taniec dowolny i zeszłoroczny taniec rytmiczny, który wykonali brawurowo. W tańcu dowolnym przydarzyły się dziś błędy. W imieniu pary dziękujemy za wszystkie spływające do nas ciepłe słowa. Gratulujemy całemu teamowi tego wyniku i cieszymy się na drugie już Igrzyska Natalii i Maksa – pisał w mediach społecznościowych Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego.

Gratulacje parze złożył także prezydent Michał Zaleski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.