Ma 21 lat i na koncie dwa włamania i dwie kradzieże aut

112 Box2
fot. Pixabay.com

Kryminalni z komisariatu policji w Dobrzejewicach zatrzymali 21-latka, który ma na koncie dwa włamania i dwie kradzieże samochodów. Młodemu mężczyźnie grozi 10 lat odsiadki.

Do zatrzymania 21-latka doszło w miniony poniedziałek. Kryminalni z komisariatu w Dobrzejewicach podejrzewali go o kradzieże samochodów i włamania do nich.

– Policjanci zebrali dowody, świadczące o tym, że mężczyzna dokonał czterech przestępstw – mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji.

Do pierwszego włamania doszło na początku września. 21-latek wybił szybę w zaparkowanym na toruńskich Wrzosach oplu astrze. Ze środka ukradł narzędzia warte kilkaset zł. Tej samej nocy z zaparkowanego obok dostawczego iveco ukradł radio.

Kilka dni później w Grębocinie ukradł dwa samochody. Jego łupem padły alfa romeo i renault master. W kradzieży pierwszego z aut pomagał mu 22-letni kompan. On również został zatrzymany i już usłyszał za to zarzuty.

21-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty dotyczące kradzieży i włamań. Prokurator zadecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys