Macie już dość plakatów? Musimy jeszcze wytrzymać z nimi 28 dni

Box2 Polityka Wiadomości
fot. strona facebookowa Dariusza Mądrzejewskiego

Toruński magistrat wystosował prośbę do komitetów o zdjęcie plakatów i ogłoszeń wyborczych, które pojawiły się podczas kampanii w Toruniu. Kandydaci mają na 30 dni od dnia wyborów, czyli do 20 listopada.

Zgodnie z kodeksem wyborczym wszystkie plakaty, hasła wyborcze i urządzenia ogłoszeniowe ustawione podczas kampanii wyborczej powinny zniknąć 30 dni od dnia wyborów. Wybory odbyły się 21 października, zatem komitety mają na to czas do 20 listopada.

REKLAMA

“Uprzejmie prosimy o zdejmowanie plakatów i ogłoszeń wyborczych znajdujących się w obszarze miasta Torunia – przed terminem, o którym mówi ustawa” – czytamy na stronie toruńskiego magistratu.

A co w przypadku jeżeli jakiś komitet przekroczy ustawowy termin? “W wypadku niedotrzymania terminów przyjętych ustawowo, materiały wyborcze zostaną usunięte na koszt komitetów wyborczych” – informują miejscy urzędnicy.

Część kandydatów już w nocy po wyborach zaczęło zdejmować swoje materiały wyborcze. W porównaniu do tego, co się działo przed wyborami, jest ich już mniej. Swoje plakaty pousuwał już Karol Maria Wojtasik, radny PiS.

Z toruńskich ulic poznikały też materiały wyborcze Dariusza Mądrzejewskiego, nowo wybranego radnego PiS.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys