Magia Świąt pod Urzędem Marszałkowskim

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Andrzej Goiński

W najbliższą niedzielę 15 grudnia odbędzie się świąteczne wydarzenie, organizowane przez Urząd Marszałkowski. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji, które pozwolą poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Punktem kulminacyjnym będzie rozświetlenie 20-metrowej choinki.

15 grudnia w godzinach od 12:00 do 16:00 Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców do siedziby samorządu województwa. Wspólne świętowanie rozpocznie się przemarszem Orkiestry Dętej OSP z Aleksandrowa Kujawskiego ulicami starówki. Na placu przed urzędem od 12:00 do 15:00 będzie trwał koncert kolęd i piosenek świątecznych. Na scenie pojawi się między innymi Sara Pach. Dla najmłodszych przygotowano konkursy i animacje, a także możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze św. Mikołajem. Będzie również można zobaczyć, jak wygląda wypiekanie świątecznych pierniczków według tradycyjnej receptury.

W tym samym czasie w budynku urzędu będzie wyświetlana opowieść multimedialna “Gwiezdna choinka Mikołaja”. O godzinie 12:30 i 14:30 odbędzie się również spektakl pt. “Czy święty Mikołaj istnieje?”. Dzieci będą mogły także wziąć udział w warsztatach malowania twarzy i tworzenia ozdób świątecznych. W programie nie zabraknie zajęć ceramicznych i teatralnych. Będzie sobie można zrobić zdjęcie w fotobudce, spróbować piernikowych łakoci, wypić gorącą czekoladę, kupić upominek na kiermaszu i posłuchać DJ-a Martineza.

O 16:00 możemy spodziewać się punktu kulminacyjnego imprezy, czyli rozświetlenia drzewka bożonarodzeniowego. Na zakończenie marszałek Piotr Całbecki złoży mieszkańcom życzenia świąteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *