Maja potrzebuje pomocy. Koncert charytatywny 11 grudnia w Od Nowie

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W sobotę 11 grudnia w klubie Od Nowa odbędzie się koncert charytatywny na rzecz dwumiesięcznej Mai, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka potrzebuje bardzo kosztownego leku, wartego ponad 9 milionów złotych.

Maja Skrzyniecka pochodzi z Białkowa w gminie Golub-Dobrzyń. Aby kosztujący ponad 9 000 000 złotych lek był skuteczny w terapii genowej, musi być podany dziecku przed osiągnięciem 13 kg wagi. W tej chwili Maja ma już ich 5 i wciąż rośnie. Dotąd uzbierano około ćwierć miliona złotych. Jest już ponad 5 tysięcy darczyńców.

Określony czas końca zbiórki to 22 grudnia tego roku. Czasu jest bardzo mało, bo dzieciaczek rośnie. Z toruńskim klubem Od Nowa postanowiliśmy pomóc. W swojej małej miejscowości mają mały zasięg i rozgłos. Wiadomym jest, że nie uzbieramy całej brakującej kwoty… Jednak nagłośnijmy wspólnie akcję i dołożymy swoją cegiełkę. – mówi Linda Olszewska, która koordynuje akcję.

Do pomocy włączyły się toruńskie hotele, które zaoferowały nocleg oraz zwrot kosztów dojazdu dla wykonawców, którzy przyjadą do Torunia z różnych stron Polski. Muzycy, tacy jak chociażby Lech Janerka, pomagają zdalnie poprzez hojne datki tym samym dając innym kolegom z branży i swoim fanom dobry przykład i zachętę.

Zapraszamy również do działania znane osobistości z Torunia i okolic. Jesteśmy otwarci na gadżety, które przeznaczymy do zlicytowania. Ofiarnością wykazał się już chociażby Marek Sierocki, który obiecał dużo płyt z autografami. Natomiast toruński rysownik Marcin Treichel przekazał już swój obraz. Na ten moment finalizujemy program koncertu i szukamy firmy, która pomoże nam zrealizować koncert od strony technicznej. Prosimy wszelkie media i instytucje do udostępniania informacji – dodaje koordynatorka.

Koncert odbędzie się w sobotę 11 grudnia w klubie Od Nowa. Wystąpią między innymi: orkiestra reggae z naszego regionu MYASTA, Wojtek Konikiewicz Trio, Robert Chojnacki, Half Light, Blend oraz BAiKA – projekt Piotra Banach, czyli byłego muzyka zespołu HEY.

Maję można wspomóc także poprzez zbiórkę na stronie Fundacji SięPomaga: https://www.siepomaga.pl/maja-skrzyniecka

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *