Majówka on-line w Muzeum Okręgowym i Muzeum Etnograficznym

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Instytucje kultury, takie jak muzea czy galerie sztuki, będą mogły zostać otwarte już 4 maja. Do tego czasu jednak możemy korzystać z ich oferty on-line. Wyjątkowo dużo atrakcji toruńskie muzea zaplanowały na długi weekend majowy.

Kulturalna majówka on-line w Muzeum Okręgowym została przygotowana przez pracowników instytucji zgodnie z zasadą #zostańwdomu. W dniach od 1 do 3 maja na stronie internetowej Muzeum Okręgowego i w mediach społecznościowych będzie można natrafić na filmiki o toruńskich artystach, publikowane na wystawie czasowej “Konfraternia artystów w Toruniu”. Będzie można odbyć wirtualny spacer ulicami Torunia wczoraj i dziś. To okazja, żeby zobaczyć miejsca, które zniknęły już z mapy miasta. 2 maja zostanie udostępniony film o ciekawostkach, związanych z polską flagą. To jednak nie wszystkie materiały wideo, jakie przygotowało Muzeum Okręgowe. Pojawią się także filmiki, przedstawiające toruńskie legendy.

REKLAMA

Muzeum Etnograficzne także nie próżnowało i przygotowało wiele treści, które umilą majówkowy czas. Wszystkie materiały będą dostępne na stronie internetowej placówki oraz w mediach społecznościowych. W sobotę 2 maja zaplanowane jest wirtualne zwiedzanie wystawy “Motyw polskiej flagi i Konstytucji 3 Maja w twórczości artystów nieprofesjonalnych”. Będzie można również pooglądać zbiory, nawiązujące do majowych świąt. Etnomuzeum zachęca do przeczytania artykułu o tym, jak w okresie międzywojennym spędzano czas wolny, do obejrzenia prezentacji o historycznym znaczeniu Wisły i zapoznania się z cyklem filmów “Maj w skansenie”. Serię filmików edukacyjnych przygotował także Olenderski Park Etnograficzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *