Majówka sukcesów dla kolarek TKK Pacific Toruń

Box2 Sport Wiadomości
Zawody kolarskie w Czechach - drużyna TKK Pacific Toruń
fot. TKK Pacific Toruń

Zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific” maja za sobą kolejną pracowitą majówkę. Fitnesski wystartowały w dwóch imprezach – wyścigu etapowym Gracia Orlova (2.2 UCI) oraz Kryterium Ulicznym w Lubawie. Torunianki stanęły na podium w obydwu wyścigach.

Po blisko trzyletniej przerwie związanej z pandemią wirusa COVID-19 rozegrany został czeski wyścig etapowy Gracia- Orlova. Składał się on z pięciu etapów, w tym jednej jazdy indywidualnej na czas. Podczas pierwszego dnia rywalizacji Fitnesski miały do pokonania etap o długości blisko 100 km. Podczas wymagającego podjazdu pod zamek Stramberk najlepiej prowadziła sobie Natalia Krześlak, która zajęła 14 lokatę.

REKLAMA

Drugi dzień to królewski etap, poprowadzony przez słynny podjazd „Pustevny” przełęczy która znajduje się w Beskidzie Śląsko-Morawieckim. Tego dnia 18 miejsce wywalczyła Karolina Karasiewicz.

Trzeci dzień rywalizacji to poranna jazda indywidualna na czas, podczas której torunianki pokazały swoje dobre przygotowanie. Szóstą lokatę wywalczyła Karolina Karasiewicz, trzynastą Maja Wróblewska, szesnastą Natalia Krześlak, siedemnastą Dorota Przęzak a dwudziestą pierwszą Patrycja Lorskowska. Na tym akcencie jednak nie zakończyła się rywalizacja tego dnia. O godzinie 15:00, zawodniczki przystąpiły do drugiego 68- kilometrowego etapu. Tutaj bardzo dobrze spisała się Karolina Karasiewicz, sięgając po swoje pierwsze podium wyścigu rangi UCI na szosie.

Ostatniego dnia zmagań zawodniczki musiały przejechać osiem, dwunastokilometrowych rund poprowadzonych ulicami miasta Orlova. Karolina Karasiewicz zakończyła ten etap na drugim miejscu.

W klasyfikacji generalnej wyścigu Karolina Karasiewicz uplasowała się na 14 pozycji, a Natalia Krześlak na 17 miejscu. Drużyna „Pacific” w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 5 miejsce.

Drugi majówkowy start toruńskich kolarek z TKK Pacific oraz czterech zawodniczek z Ukrainy było kryterium uliczne w Lubawie. Do pokonania było 18 rund ulicami miasta, co łącznie dawało dystans 32 km. Torunianki świetnie poradziły sobie z tą niezwykle techniczną trasą ( finisz umiejscowiony był na rynku, do którego prowadził podjazd z kostki brukowej). Kryterium wygrała Patrycja Lorkowska, drugie miejsce zajęła Paulina Pastuszek, a trzecią lokatę wywalczyła Natalia Krzelak. W kategorii Juniorek drugie miejsce zajęła Nataliia Safroniuk (Ukraina), która na co dzień trenuje w TKK „Pacific” Toruń.

Występy swoich zawodniczek podsumował dyrektor sportowy zespołu, Leszek Szyszkowski:

Jestem zadowolony, że jako klub wystartowaliśmy w wyścigu UCI Gracia Orlova, gdzie mogliśmy sprawdzić jak prezentujemy się na tle zachodnich ekip. Wracamy z bilansem dwóch miejsc na podium Karoliny Karasiewicz, która była trzecia na 4 etapie oraz druga na 5 etapie. Karolina Karasiewicz i Natalia Krześlak zajęły odpowiednie 14 i 17 miejsca w klasyfikacji generalnej co na pewno cieszy. Po powrocie z Czech mieliśmy jeden dzień na „przepakowanie” i tradycyjnie już wystartowaliśmy w Lubawie, gdzie udało nam się zając pierwsze trzy miejsca. Cieszę się, że forma naszych zawodniczek oraz czterech zawodniczek z Ukrainy, którymi na co dzień się opiekujemy i obsługujemy podczas startów rośnie.

Następny start Fitnessek już w ten weekend podczas Pucharu Polski w Gostyniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.