Mała retencja w Toruniu. Ruszył nabór wniosków

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Nabór wniosków na dofinansowanie zadań, polegających na gromadzeniu i ponownym wykorzystaniu wód opadowych ruszył w poniedziałek 13 lipca. Dokumenty można składać do 3 sierpnia. To pilotażowy program, na realizację którego zagospodarowano w budżecie 400 tys. zł na 2020 r.

Celem programu jest ochrona zasobów wodnych poprzez gromadzenie i ponownie wykorzystanie wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania. Miasto w ramach programu będzie dofinansowywać inwestycje, związane z małą retencją. Na ten cel zagospodarowano w budżecie na 2020 r. 400 tys. zł. Wsparcie można przeznaczyć na zakup, wykonanie i montaż systemu zatrzymywania i wykorzystywania wód opadowych i roztopowych lub na remont istniejącej instalacji.

Do gromadzenia wód opadowych i roztopowych może służyć m.in. wolnostojący zbiornik o pojemności min. 200 l. Musi być naziemny, zamknięty i połączony z instalacją rynnową. Dofinansowanie przyznawane jest także na zbiorniki podziemne. Programem objęte są ponad to systemy bioretencji (ogrody deszczowe, muldy chłonne, oczka wodne), system drenażu oraz system nawadniania terenów zielonych. Ważne! Pozyskane środki nie mogą być przeznaczone na opracowanie dokumentacji, zakup towarów wykorzystywanych do realizacji zadania oraz na zadanie, które przyniesie nietrwały efekt.

Dotacja przyznawana jest raz na daną nieruchomość w maks. wysokości 80 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Kto może o nią wnioskować? Osoby fizyczne, osoby prawne, przedsiębiorcy i wspólnoty mieszkaniowe, posiadający tytuł prawny do nieruchomości, zlokalizowanej w granicach administracyjnych Torunia. Formularz wniosku można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej. Wnioski można składać osobiście, listownie lub przez platformę ePUAP.

Program koordynuje  Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *