Mały arsenał na Wrzosach. Skuteczna akcja policji [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. Policja

Toruńscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o nielegalne posiadanie i handel bronią i amunicją. W ich domach zabezpieczono przedmioty zawierające materiały wybuchowe, amunicję i elementy broni palnej. Obaj zatrzymani już usłyszeli zarzuty. 

Policjanci akcję przeprowadzili w piątek. Wkroczyli do dwóch domów jednorodzinnych na Wrzosach, gdzie odkryli zbiór niebezpiecznych przedmiotów. Wcześniej otrzymali informację, że mogą się tam znajdować militaria. 

Wśród znalezionych przez funkcjonariuszy rzeczy znajdowały się m.in. korpusy pocisków i pociski różnego kalibru, granat ręczny i moździerzowy, amunicję strzelecką, zapalniki oraz proch strzelniczy. Zabezpieczone zostały również elementy broni różnego rodzaju.

Według wstępnych ustaleń, mały arsenał pochodzi z czasów II wojny światowej. W tej sprawie zatrzymani zostali 33-letni torunianin i 51-letni mieszkaniec woj. lubuskiego, u którego miejscu zamieszkania również dokonano podobnego odkrycia.

33-latek miał nielegalnie wykopywać broń, a po wyczyszczeniu, sprzedawać w internecie. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia. Do czasu zakończenia postępowania będą objęci policyjnym dozorem. Muszą również wpłacić poręczenie majątkowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *