Marek Jopp jednak nie był dyskryminowany? Ziobro zaskarża wyrok toruńskiego sądu

Box2 Wiadomości

To miał być koniec sprawy toruńskiego działacza SLD, która toczyła się od 2017 r. Marek Jopp wytoczył cztery lata temu proces Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej po tym, jak został skreślony z listy studentów za brak zaświadczenia od proboszcza. Nie posiadał go, ponieważ jest osobą niewierzącą. Sąd w 2019 r. wydał wyrok na jego korzyść. Teraz okazuje się, że sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

Postępowanie zakończyło się, z powodu wniesionej przez drugą stronę apelacji, dopiero pod koniec sierpnia 2020 r., kiedy to sąd utrzymał wyrok z 2019 r. w mocy. Szkoła medialna o. Rydzyka miała wypłacić odszkodowanie w wysokości 5 tys. zł jako rekompensatę finansową z powodu dyskryminacji ze względu na bezwyznaniowość. Teraz jednak, jak donosi portal Onet, 6 lipca do Sądu Okręgowego w Toruniu wpłynęła skarga nadzwyczajna prokuratora generalnego na wyrok, wydany przez toruński sąd. Skarga może stać się podstawą do wzruszenia wyroku. Zdaniem Prokuratury Krajowej, wyrok z sierpnia 2020 r. w sprawie Marka Joppy “narusza zasady i wolności określone w Konstytucji RP, a także przepisy tzw. ustawy antydyskryminacyjnej poprzez jej błędną wykładnię i niewłaściwe zastosowanie” [za: Onet]. W związku z tym Zbigniew Ziobro wniósł skargę o uchylenie orzeczenia.

Marek Jopp nie krył oburzenia.

Właśnie dowiedziałem się, że w mojej sądowej walce z ojcem dyrektorem Rydzykiem Tadeuszem nastąpi kolejne starcie. Niby zapadł prawomocny wyrok, niby komornik wyegzekwował zasądzone odszkodowanie… ale w państwie, gdzie prawo i sprawiedliwość jest tylko w nazwie partii rządzącej, nie można tak upokarzać ojca dyrektora. Więc do akcji wkroczył Prokurator Generalny – Zbigniew Ziobro, przewodniczący Solidarnej Polski, partii, której mentorem i ojcem duchowym jest Rydzyk, i złożył skargę nadzwyczajną. A ja naiwne myślałem, że to ja byłem dyskryminowany – komentował sytuację w mediach społecznościowych.

Czy proces ponownie ruszy? Do sprawy będziemy wracać. Na ten moment, jak dowiedział się portal Onet, trwa nadawanie biegu skardze, czyli m.in. pozyskiwanie akt z sądu rejonowego.

Fot. Łukasz Piecyk

Tagged

7 thoughts on “Marek Jopp jednak nie był dyskryminowany? Ziobro zaskarża wyrok toruńskiego sądu

 1. Albo “niby komornik wyegzekwował zasądzone odszkodowanie”, albo nie wyegzekwował, albo wyegzekwował.
  Ale “niby”?
  Panie Jopp.
  Należy się Panu wysokie świadczenie na pokrycie kosztów studiów na podobnym kierunku.
  Nie powiedział tego Panu, pański adwokat?
  Jak zechce Pan złożyć taki pozew, to wygram ten pozew dla Pana.
  Pana adwokat nie.
  A ja tak.
  Wygram taki pozew.
  Zapraszam.

 2. Panie Jopp.
  Nie warto przejmować się jakąś osobą, która podaje się za ojca, ale nie przyznaje się do ojcostwa wobec żadnego dziecka.
  Polecam zaufanie w sprawiedliwe rozstrzynięcia polskich sądów.
  Pozew o pokrycie kosztów studiów warto złożyć.
  Bo ja taki pozew wygram.

 3. Niewierzący komuszek składa papiery do katolickiej uczelni i dziwi się że go nie chcą przyjąć. Co to za sędzia ? Czy jakby ogłosił że jest wyznawca Szatana też musieliby go przyjąć na uczelnie.

  1. Tak.
   A co to ma do rzeczy, czy ktoś wierzy w szatana, makaron, ufo, czy Boga?
   Ludzie wierzą np. w elekryczność.
   Ludzie wierzą w chleb, telewizory, nawet mogą pokazać, że mają.
   Co to ma wspólnego ze studiowaniem, czyli nauką jakichś umiejętności, czy zawodu?
   Ja np. wierzę w istnienie rowerów.
   Nawet, mogę pokazać dowody na ich istnienie.
   Ha, ha…

 4. Każdy…
  Czy to muzułmanin, czy to żyd, czy to prawosławny, ateista, katolik, mają identyczne i równe prawa do studiowania na tej samej uczelni w Polsce.
  Więcej.
  Kobiety cnotliwe, czy też już nie, studiują na tej uczelni.
  Bez poparcia swojego proboszcza w tym temacie.
  Podobno, nawet osoby o rudych włosach, też mogą, i to nawet bez zaświadczenia proboszcza o kolorze włosów.
  Wspaniała sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.