Marek Jopp wygrywa z o. Rydzykiem. Skarga Ziobry oddalona

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

To koniec toczącej się latami sprawy o dyskryminację osób niewierzących w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Sprawa już niemal dwa lata temu została rozsądzona na korzyść niedoszłego studenta, ale prokurator generalny Zbigniew Ziobro próbował jeszcze wybronić szkołę o. Rydzyka. Nie udało mu się – Sąd Najwyższy oddalił jego skargę.

Przypomnijmy – proces szkole medialnej o. Rydzyka wytoczył Marek Jopp – jej niedoszły student – w 2017 r. Chodziło o to, że uczelnia skreśliła go z listy studentów po tym, jak nie dostarczył on zaświadczenia od proboszcza z racji na to, że jest osobą niewierzącą. Sąd w sierpniu 2020 r. utrzymał w mocy wyrok na korzyść torunianina, a szkoła medialna wypłaciła mu odszkodowanie w wysokości 5 tys. zł. Mogłoby by się wydawać, że będzie to koniec sprawy – niestety. Zbigniew Ziobro, prokurator generalny, wniósł skargę nadzwyczajną. Marek Jopp nie krył wówczas oburzenia.

Sprawa zakończyła się jednak na korzyść Marka Joppy. Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego 6 kwietnia uznała skargę nadzwyczajną Ziobry za niezasadną. Sąd nie dopatrzył się w prawomocnym wyroku Sądu Okręgowego w Toruniu rażącego naruszenia Konstytucji ani ustawy antydyskryminacyjnej [za: prawo.pl].  

– Moi Drodzy, nie macie pojęcia jak się cieszę. Wygrać z Rydzykiem i Ziobrą w Sądzie Najwyższym, w Izbie obsadzonej przez neo-KRS, to Mistrzostwo Świata! Ślicznie dziękuję za wszystkie słowa wsparcia – komentował wczoraj Marek Jopp w mediach społecznościowych.

Tagged

1 thought on “Marek Jopp wygrywa z o. Rydzykiem. Skarga Ziobry oddalona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.