Marek Żydowicz z podziękowaniami dla marszałka województwa. “Wziął pod uwagę głos obywatelski”

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na początku maja dyrektor festiwalu EnergaCamerimage Marek Żydowicz zwrócił się z prośbą do marszałka województwa Piotra Całbeckiego o rozszerzenie oferowanego przez Urząd Marszałkowski wsparcia dla przedsiębiorców. Granty dla organizacji pozarządowych zostały przez samorząd województwa zapowiedziane na początku czerwca, za co Marek Żydowicz złożył marszałkowi oficjalne podziękowania.

Marszałkowskie wsparcie w postaci grantów dla organizacji pozarządowych ma sięgnąć łącznej kwoty 8 mln zł i pomóc przetrwać trudny okres epidemii.

REKLAMA

– Bardzo Panu dziękuję za to, że wziął Pan pod uwagę głos obywatelski, jakim był mój apel w sprawie uwzględnienia w programach pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią COVID-19 także pozarządowych instytucji kultury – pisze w liście prezes Fundacji Tumult. – Rozszerzenie programu na wszystkie instytucje pozarządowe jest niezwykle ważne społecznie i dowodzi Pana otwartości oraz zrozumienia problemów całego środowiska osób aktywnych zawodowo, a nie tylko podmiotów działających komercyjnie. To działanie wzorcowe dla innych Marszałków i włodarzy regionalnych.

Marek Żydowicz zaznacza, że oferowana przez wojewódzki samorząd pomoc może się znacznie przyczynić do nie tylko do utrzymania zatrudnienia, ale po prostu przetrwania i dostosowania się do warunków funkcjonowania w obliczu epidemii.

– Szczególnie dziękuję za uwzględnienie uwag dotyczących instytucji kultury. To środowisko i jego problemy są mi dobrze znane. Brak możliwości uzyskania przez te instytucje pomocy z programów dedykowanych przedsiębiorcom stawiał je w szczególnie trudnej sytuacji i właściwie skazywał na zwolnienia pracownicze, redukcję programu działania, na wegetacje lub unicestwienie – czytamy w piśmie. – Pomoc stworzona przez Pana Urząd daje „nowe życie” wielu ludziom kultury działającym poza bezpieczną sferą instytucji publicznych – zakończył Marek Żydowicz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *