Marina Abramović przyjechała do Torunia! Mieszkańcy mogli spotkać artystkę na starówce!

Box2 Wiadomości
Fot. materiały prasowe

Marina Abramović przyjechała do Torunia. Co artystka robiła pierwszego dnia pobytu w naszym mieście? Postanowiła skosztować pierników! W środę odwiedziła jeden ze sklepów na toruńskiej starówce.

W najbliższy piątek (8.03) artystka otworzy wystawę swoich prac w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

„Do czysta” to wyjątkowa, przekrojowa wystawa poświęcona twórczości Mariny Abramović. Babcia performansu, jak nazywają artystkę, swoją sztukę prezentuje od ponad pół wieku.

Toruński wernisaż, będący odsłoną największej w Europie retrospektywy jej sztuki, zrealizowany zostanie wspólnie z Moderna Museet w Sztokholmie, przy współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej Louisiana w Humlebaek i Bundeskunsthalle w Bonn.

– Na wystawę złoży się około 120 dzieł – mówi Wiesław Kuczma, dyrektor CSW „Znaki Czasu” w Toruniu. – W jej skład wejdą prace z początku lat 60., kiedy Marina zaczynała studia, aż po czasy współczesne. Obok rysunków, obrazów, rzeźb, obiektów fotografii, filmów wideo oraz elementów archiwalnych i scenografii, grupa 10 młodych artystów wykona rekonstrukcje jej performansów.

Wernisaż odbędzie się 8 marca o godz. 18.00. Dbając o bezpieczeństwo artystki, a także gości, do soboty drzwi główne CSW „Znaki Czasu” będą zamknięte. Do budynku dostać się będzie można przez drzwi przy księgarni.

W piątek nieczynna będzie kawiarnia Cafe Parter oraz funkcjonująca w obiekcie czytelnia.

Marinę Abramović będzie można zobaczyć również 9 marca o godz. 13.00 w CKK Jordanki. Szczegóły na marina.csw.torun.pl.


Marina Abramović w środę odwiedziła Sklep z Piernikami Żywego Muzeum Piernika. (fot. Sklep Muzeum Piernika/Facebook)
Tagged

4 thoughts on “Marina Abramović przyjechała do Torunia! Mieszkańcy mogli spotkać artystkę na starówce!

  1. zbieramy się o 18 tej na różańcu przed CSW oni chcą oddać Polskę pod kult szatana nie pozwólmy im na to, Matka Boska obroni nasze miasto i całą ojczyznę

  2. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *