Marszałkowski Bal Dobroczynny. Zgłosiło się ponad 220 par

Box2 Wiadomości
fot. Andrzej Goiński dla Urzędu Marszałkowskiego

W sobotę 11 stycznia w CKK Jordanki odbędzie się X Marszałkowski Bal Dobroczynny. Zebrane w jego ramach fundusze zostaną przekazane na cele charytatywne. Pomoc będzie przekazana nie tylko potrzebującym z naszego regionu, ale też z zagranicy. W trakcie imprezy planowane są między innymi licytacje.

Marszałkowski Bal Dobroczynny odbędzie już po raz dziesiąty. Organizowane co roku wydarzenie to okazja, aby pomóc osobom ubogim i niepełnosprawnym. W tym roku pomoc zostanie przekazana Hospicjum dla dzieci „Nadzieja”, Domowi Pomocy Społecznej w Chełmnie, Domowi Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim oraz Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt w Pniewitem. Część środków pieniężnych zostanie także przekazana misjom pomocowym w
Angoli, Indonezji i Zambii.

Do udziału w balu zgłosiło się 220 par. Łącznie w imprezie weźmie udział rekordowa liczba 450 uczestników. Organizatorzy spodziewają się gości ze Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Gruzji, Hiszpanii i Niemiec. Dochód będzie pochodził od wpłat uczestników oraz z aukcji ponad 230 wartościowych przedmiotów. Na licytacjach oraz w loteriach fantowych będzie można zdobyć między innymi kilka książek noblistki Olgi Tokarczuk z jej autografem, koszulkę Kamila Stocha czy obraz Zdzisława Beksińskiego.

Na wydarzeniu nie zabraknie atrakcji muzycznych. Na scenie Centrum-Kulturalno Kongresowego Jordanki wystąpią: Eljazz Orchestra i Kwartet Pomorski, gruziński Narodowy Zespół Pieśni i Tańca “Kutaisi”, Stefano Terrazzino Trio, Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Bydgoska” oraz Toruńska Orkiestra Wojskowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *