Marszałkowskie stypendia artystyczne przyznane. Wiemy, kto je otrzymał

Box2 Wiadomości Województwo box
Wręczenie stypendiów artystycznych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kolejnym 16 artystom z regionu przyznano stypendia artystyczne marszałka województwa. Stypendyści będą mogli wykorzystać pieniądze na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się wczoraj.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa: marszałek Piotr Całbecki, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Agnieszka Kłopotek i Katarzyna Lubańska, wiceprzewodnicząca sejmikowej Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

– Od lat z dumą wspieramy naszych twórców, animatorów kultury i opiekunów zabytków w realizacji ich artystycznych projektów. To konkretne przedsięwzięcia artystyczne, które często by nie powstały, gdyby nie wsparcie samorządu województwa. Nierzadko stypendiami wyróżniamy innowacyjne działania, które po raz pierwszy zaistniały na kulturalnej mapie naszego regionu – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Stypendia artystyczne zostały przyznane drugi raz w tym roku. Stanowią z jednej strony wsparcie dla utalentowanych artystów z regionu, a z drugiej – motywację do podejmowania kolejnych projektów artystycznych. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Stypendia przyznawane są na pół roku, a kwoty wahają się od 2,7 tys. zł do 6,5 tys. zł. Najwięcej nowych stypendystów pochodzi z Torunia. Pełna lista wyróżnionych dostępna jest tutaj. Wojewódzkie stypendia artystyczne przyznawane są od czternastu lat. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.