Marzanna Podpora odchodzi z Zespołu Szkół Samochodowych

Box2 Wiadomości
fot. Małgorzata Litwin

Po 37 latach pracy na emeryturę odchodzi Marzanna Podpora, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych. Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się pożegnalne spotkanie.

Prezydent Michał Zaleski wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Fiderewiczem (absolwentem ZSSam) przekazali odchodzącej na emeryturę nauczycielce bukiet kwiatów, list gratulacyjny i pamiątkową grafikę z Toruniem.

Przekazuję Pani słowa szacunku i wdzięczności w związku z pożegnaniem Pani Dyrektor ze społecznością Zespołu Szkół Samochodowych i zakończeniem pracy zawodowej. Jesteśmy jako mieszkańcy miasta Torunia wdzięczni za Pani wieloletnie zaangażowanie i oddanie tej placówce. Szkoła jest w dobrym stanie, była przez wiele lat w dobrych rękach i taką ją Pani pozostawia swoim następcom – powiedział prezydent.

W spotkaniu uczestniczyły też Anna Łukaszewska, dyrektor magistrackiego Wydziału Edukacji, oraz następczyni odchodzącej dyrektor ZSSam Karolina Guzińska, która obejmie nowe obowiązki 29 stycznia. Nowa dyrektor jest związana z samochodówką od 23 lat, uczy geografii i przedsiębiorczości, a od 1 września 2018 r. pełniła również obowiązki wicedyrektora ZSSam.

Marzanna Podpora do Zespołu Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema w Toruniu trafiła na praktykę jako studentka filologii polskiej na UMK. I z tą placówką, wówczas mieszczącą się w budynku przy ul. św. Józefa, związała całe swoje zawodowe życie. Przepracowała w ZSSam łącznie 37 lat, 8 miesięcy i 5 dni – najpierw jako nauczycielka języka polskiego, następnie od września 1994 r. wicedyrektor, a od września 2015 r. dyrektor tej placówki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.