“Masakra!” Czy miejskie parkingi podziemne są rzeczywiście wygodne?

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Jeden z naszych Czytelników zwrócił nam uwagę na miejskie parkingi podziemne i wygodę korzystania z nich. – Strome podjazdy to jedno, a drugie to naprawdę mało miejsca na jakiekolwiek manewry – żali się kierowca.

Nasz Czytelnik skorzystał z parkingu podziemnego na Jordankach tylko raz i już więcej nie zamierza wracać autem pod salę koncertową. Suchej nitki nie zostawia także na innych miejskich garażach.

– Sala koncertowa podoba mi się niemal pod każdym względem – pisze nasz Czytelnik w wiadomości do redakcji. – Jedynym minusem jest projekt parkingu podziemnego. To jakaś masakra. Przejazdy są wąskie, a zakręty dość kanciaste. Na ścianach widać ślady po lakierze aut lub zadrapania. Zjazd na dół i wyjazd na górę jest tragiczny. Strome podjazdy to jedno, a drugie to naprawdę mało miejsca na jakiekolwiek manewry. Boksy są bardzo wąskie.

CKK Jordanki mają pod ziemią 185 miejsc parkingowych. Miejska spółka zachęca do korzystania z nich w następujący sposób: “możesz swobodnie zostawić swój samochód na niedrogim, suchym i bezpiecznym parkingu podziemnym”.

Nasz Czytelnik również niechętnie korzysta z parkingu podziemnego na pl. św. Katarzyny. – Wjazd na górę nie tylko jest na zakręcie, ale jest także całkiem stromy – zauważa kierowca.

A jak Wy oceniacie miejskie parkingi podziemne? Czy są wygodne? Czy można coś na nich zmienić?

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *