Matematyka za maturzystami. Z czym musieli się dziś liczyć?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Drugi dzień matur i drugi egzamin obowiązkowy. Tym razem przed maturzystami pojawił się arkusz z matematyki na poziomie podstawowym. Z czym musieli się zmierzyć?

Egzamin rozpoczął się o 9:00. Na rozwiązanie 35 zadań, za które można było uzyskać 45 punktów, przeznaczono 170 minut. Dwadzieścia osiem zadań było zamkniętych, trzeba było tylko podać prawidłową odpowiedź w karcie odpowiedzi. Z kolei ostatnie siedem zadań miało charakter otwarty. Należało je rozwiązać i przeprowadzić to w odpowiednim do tego miejscu.

Maturzyści mieli za zadanie rozwiązać nierówność, obliczyć sumę stu początkowych wyrazów podanego ciągu arytmetycznego, wykazać spełnienie nierówności, przedstawić wartość wyrażenia trygonometrycznego, obliczyć miarę kąta w podanym trójkącie. Pojawiło się również zadanie z rachunku prawdopodobieństwa i funkcji kwadratowej.

Arkusz matury z matematyki: https://static2.cke.gov.pl/EGZAMIN_MATURALNY/2022/Matematyka/poziom_podstawowy/EMAP-P0-100-2205.pdf

Aby zdać ten egzamin, należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów. Rok temu matematykę zdało 74 proc. piszących. Średni wynik wyniósł wtedy 56 proc.

Jutro kolejna część egzaminu dojrzałości, tym razem o 9:00 język angielski na poziomie podstawowym Zazwyczaj ten język obcy był najchętniej wybierany przez maturzystów, zapewne podobnie będzie i tym razem. Z kolei o 14:00 egzamin na tym samym poziomie będą zdawać ci, którzy wybrali język włoski, francuski, niemiecki, rosyjski lub hiszpański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.