Co to takiego startup i jak on działa?
Na pewno niejeden z nas zastanawiał się nad założeniem własnej firmy. Przy zadawaniu sobie pytania Czy podjąć to ryzyko? przed oczami mieliśmy długotrwałe okresy wzlotów i upadków. Startup to zjawisko istniejące już od kilku, dobrych lat, jednak nadal wiele osób nie wie, co ono dokładnie znaczy.
Startup – co to jest?
Startup to określenie nazywające przedsiębiorstwo lub organizację tymczasową, która została stworzona w celu pozyskania nowego rynku na swój produkt z jednoczesnym odniesieniem światowego sukcesu w szybkim tempie oraz bez przeznaczania na ten proces dużych ilości pieniędzy.
Startup najczęściej kojarzy się z branżą informatyczną lub technologiczną. Dzieje się tak za sprawą faktu, iż start-upy najczęściej rozwijają się w internecie, ponieważ istnieją tam większe szanse na uzyskanie zasięgu międzynarodowego i sukces finansowy. Mają one jednak swoje istnienie również w innych dziedzinach. Można je założyć i rozwijać w prawie każdej branży.
Zalety założenia startupu
Największą zaletą startupu są niskie koszty. Aby założyć taką działalność nie potrzeba ogromnych sum pieniężnych. Koszt rozpoczęcia startupu z pewnością jest dostępny dla wszystkich osób, nawet tych, którzy nie posiadają dużych środków finansowych.
Kolejną ważną zaletą jest doświadczenie, które można zdobyć za pomocą startupów. Biorąc pod uwagę fakt, że założenie takiej działalności nie wymaga wielkich sum pieniężnych, człowiek skupia się nad projektem. Wzbogaci to przedsiębiorcę w nowe doświadczenia i umiejętności, dzięki którym może rozwijać swój pomysł w jeszcze lepszy sposób.
Jeżeli startup jest prowadzony poprzez odpowiednie techniki oraz jest pożądany na rynku, to istnieje bardzo wielka możliwość, że odniesie on sukces i będzie przynosił niemałe zyski.
Ryzyko porażki startupu
Nie może być jednak za kolorowo. Założenie startupu wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nie ma on założonego od góry modelu biznesowego – firma stara się ukształtować go sama, przez co wiele z nich upada. Pojawienie się inwestora także nie oznacza tego, że projekt okaże się sukcesem.
Do ryzyka porażki startupu przyczynia się również fakt, że twórcy projektów nie mają odpowiedniego lub wystarczającego doświadczenia biznesowego. Prowadzenie startupu to założenie konkretnych celów, a także określenie działań podejmowanych do zrealizowania wytycznych. Kiedy projekt się rozwinie ważne jest, aby zatrudnić odpowiednie osoby.
Jutro Medical jako jeden z najlepszych polskich startupów 2021 roku
Jutro Medical to przychodnia przyszłości, działająca w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jej siedziba znajduje się na warszawskim Żoliborzu przy Powązkowskiej 44, a kolejne przychodnie w innych miastach Polski pojawią się jeszcze w tym roku. Celem tego startupu jest tworzenie opieki zdrowotnej przyszłości i zapobiegania chorób, zanim się rozwiną. Za pomocą ich aplikacji można z łatwością umówić się na wizytę stacjonarną do lekarza pierwszego kontaktu, czy odbyć konsultację telemedyczną bez konieczności wychodzenia z domu.
Opracowanie tekstu: Jutro Medical – sprawdź naszą aplikację medyczną na telefon