Montaż fotowoltaiki Toruń
Do niedawna panele słoneczne spotkać można było głównie w krajach śródziemnomorskich. Ze względu na klimat panujący w Polsce, sądzono, że instalacje fotowoltaiczne nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości prądu. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na montaż własnych paneli PV. W Toruniu z powodzeniem znajdziemy firmę, która gwarantuje fachowe doradztwo i montaż instalacji fotowoltaicznych.
Fotowoltaika – energia ze słońca
Nieustannie zmieniający się klimat, zmusza specjalistów do wymyślania coraz to lepszych sposobów, by chronić środowisko. Odnawialne źródła energii są rozwiązaniem, które pozwala zmniejszyć sztuczną produkcję prądu, tym samym emisję szkodliwych substancji do atmosfery i wód. Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej dostępne dla osób prywatnych. Między innymi dzięki programom dofinansowującym takim jak „Mój prąd”. Wówczas możemy otrzymać nawet do 5000 zł na własne panele PV. Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się więc szybciej, a my już od początku cieszymy się znacznie niższymi rachunkami za prąd. Słońce jest niewyczerpalnym źródłem energii. Wystarczy tylko poprawnie ją zbilansować na swoje potrzeby.
Zbilansowana energia
Panele słoneczne działają nieustannie. Nawet w pochmurne dni produkują prąd, który płynie w naszych gniazdkach. Kluczem do efektywnej produkcji energii, jest przede wszystkim dobry projekt instalacji fotowoltaicznej. Dokładne wyliczenia naszego zapotrzebowania energetycznego pozwolą nam nie tylko wcześniej oszacować koszty inwestycji, ale przede wszystkim zamontować panele o odpowiedniej mocy. Takie wyliczenia możemy zrobić samodzielnie za pomocą internetowych kalkulatorów, bądź poprosić o pomoc doradzę z firmy zajmującej się fotowoltaiką. Do obliczenia zapotrzebowania energetycznego będą potrzebne takie informacje jak: wielkość dachu i jego kąt nachylenia, oraz rachunki za prąd z okresu 12 miesięcy od (stycznia do grudnia). Ważną kwestią jest także sposób gromadzenia nadmiaru energii.
Co z nadwyżką?
Obiekcje co do montażu paneli słonecznych głównie dotyczą niestarczającej produkcji prądu zimą i zmarnowaną nadwyżką z okresu letniego. Istnieją dwa sposoby, by zachować tzw. płynność energetyczną. Pierwszym z nich jest akumulator, w którym będziemy gromadzić każdy nadmiar prądu. Trzeba jednak liczyć się wówczas z dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem i montażem akumulatora. Znacznie prostszym i korzystniejszym sposobem jest podpisanie umowy dwustronnej ze swoim dostawcą prądu. Dzięki temu nadwyżkę prądu z okresu letniego oddamy do elektrowni. Natomiast gdy zimą nasze panele nie wyprodukują potrzebnej ilości energii, nie będziemy martwić się o brak prąd. Po prostu skorzystamy z energii wyprodukowanej w elektrowni. Mimo wszystko rachunki za prąd będą znacznie niższe, jak przed montażem paneli PV. Korzystając z takiego rozwiązania, co roku zaoszczędzimy od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Korzyści płynące z natury
Każdy z nas szuka sposobów na to, by zaoszczędzić trochę gotówki. Oszczędności i bycie EKO może iść w parze. Wybierając energooszczędne żarówki, lub torby wielokrotnego użytku każdego dnia jesteśmy w stanie odłożyć dodatkowe kilka złotych. Dodając do tego własną produkcję energii ze słońca, oszczędności mogą okazać się naprawdę pokaźne. Bieżąca sytuacja środowiskowa i ekonomiczna, zmusza nas niejako do podejmowania decyzji, które dadzą wytchnienie naturze i naszemu budżetowi. Inwestując w fotowoltaikę, chronimy nasze środowisko, a ono odwdzięcza nam się nie tylko czystszym powietrzem, ale również naturalną, darmową energią ze słońca.