Obchody 100-lecia Lasów Państwowych w Chełmży
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Jarosław Molendowski zaprasza na obchody jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych. W przyszłym roku Lasy Państwowe będą miały równe 100 lat, już teraz świętujemy i do tego świętowania, serdecznie Państwa zapraszamy.
Już 7 października 2023 roku na godz. 17:00 zapraszamy do Chełmży na Bulwar 1000–lecia.
Na scenie wystąpi m.in. zespół Taraka polski zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza popu, folku oraz rocka, założony przez Karola Kusa w 2012 r. Gwiazdą wieczoru będzie Rafał Brzozowski Polski muzyk, wokalista, prezenter, osobowość telewizyjna. Jego przeboje “Tak blisko”, “Nie mam nic” i „The Ride”, z którym wystąpił w konkursie Eurowizji w 2021 roku, na stałe wpisały się w krajobraz krajowej muzyki rozrywkowej.
Zapraszamy na nasze stoiska, które przygotują Nadleśnictwa: Golub-Dobrzyń, Dobrzejewice i Toruń. Leśnicy będą opowiadać o lesie, promować drewno jako surowiec wszech czasów, najbardziej ekologiczny, w pełni odnawialny, ale także najzdrowszy surowiec, który ma ponad 30 tys. zastosowań. Leśnicy zadbają o poczęstunek z dziczyzny w postaci gulaszu oraz kiełbas, a Koła Gospodyń Wiejskich o wyśmienite ciasta. Przygotowaliśmy dla Państwa tysiące sadzonek drzew, a więc każdy będzie mógł posadzić swoje drzewo w ogrodzie, czy na działce. Będą quizy, konkursy, jednym słowem świetna zabawa, podczas której nie może was zabraknąć.
Serdecznie Państwa
Zapraszamy

Chełmża posiada liczne walory turystyczne, zarówno jako miasto z ponad 750 letnią tradycją, jak i pod względem położenia geograficznego. Miasto najlepiej zwiedzać jest pieszo, bowiem wszędzie dotrze się stosunkowo szybko. Idąc w stronę plaży, wśród licznych drzew i krzewów podziwiać będziemy piękny średniowieczny szczyt katedry oraz efektowną panoramę miasta. Miasto zapewnia turystom ciszę i spokój, prawdziwy wypoczynek na łonie natury. To właśnie w Chełmży turyści odnajdą miejsca, które warto odwiedzić już w najbliższą sobotę.
7 października. Na Bulwarze 1000-lecia odbędzie się koncert w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych. Na scenie wystąpi m.in. zespół Taraka oraz Rafał Brzozowski.
Z dala od zgiełku miast, w leśnej głuszy, powstał bezprecedensowy i bardzo słowiański projekt muzyczny zespołu TARAKA. Muzycy z Polski i Ukrainy od 2012r. piszą piosenki w szeroko pojętej stylistyce słowiańskiej z niebanalnymi tekstami i bogatymi aranżacjami Niewątpliwie jednak największy rozgłos przyniosła zespołowi piosenka „Podaj Rękę Ukrainie”, którą po raz pierwszy zaśpiewali na Kijowskim Majdanie, a wraz z nimi 150 tysięczny tłum. Natomiast utwory Rafała Brzozowskiego od lat zna i śpiewa cała Polska, która bawi się także na jego licznych koncertach, podczas których energetyczny artysta daje się poznać jako performer porywający tłumy.
Las jest naturalnym i malowniczym elementem polskiego krajobrazu.
Jest środowiskiem życia wielu gatunków roślin, zwierząt i grzybów. Najczęściej bywa wymarzonym miejscem wypoczynku i różnych form rekreacji. Większość z nas, planując wakacje lub urlop, wybiera okolicę, w której jest woda, góry i oczywiście las. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu nadzoruje prace 27 mniejszych jednostek, jakimi są nadleśnictwa, oraz Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu. Odpowiada za gospodarkę leśną prowadzoną w lasach w województwie kujawsko-pomorskim oraz południowej części województwa pomorskiego. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu organizuje wydarzenia promocyjne, edukacyjne oraz informacyjne, służące przybliżeniu społeczeństwu społecznych, ekonomicznych i przyrodniczych funkcji lasu. Współpracuje także z mediami i wspiera projekty promocyjne realizowane przez jednostki Lasów Państwowych. Realizuje projekty i przedsięwzięcia społeczne we współpracy z administracją państwową, jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi. Działania te służą przede wszystkim wzmocnieniu komunikatów kierowanych do społeczeństwa. Staramy się, aby temat lasu, przyrody i gospodarki leśnej pojawiał się jak najczęściej w mediach. Dzięki programom telewizyjnym, audycjom radiowym oraz artykułom w internecie i na łamach prasy docieramy z tematyką leśną do dużej rzeszy odbiorców. W ramach współrealizowanych przedsięwzięć podkreślane są rola lasów oraz znaczenie prowadzenia trwale zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej. Zbliżający się jubileusz jest dobrym momentem podsumowań i refleksji nad dalszymi działaniami. Model leśnictwa, który trwa od niespełna 100 lat pokazuje, że jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie w tym zakresie. Lasów systematycznie od ponad 80 lat przybywa, poprawia się ich bioróżnorodność, a co za tym idzie – kondycja, no i dają nam najlepszy i najzdrowszy surowiec – drewno, w pełni odnawialny i ekologiczny.

