„Mazagan. Miasto”. Aktorzy Teatru im. W. Horzycy zagrają w prywatnych mieszkaniach [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Kultura
Fot. Łukasz Piecyk

Takiego spektaklu w Toruniu jeszcze nie było! Aktorzy Teatru im. W. Horzycy przygotowują się do premiery sztuki „Mazagan. Miasto”, którą wystawią w… prywatnych mieszkaniach i kawiarniach.

Mazagan to opowieść o domu i o mieście. Mazagan to opowieść dla  tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi. Mazagan to w końcu opowieść o nas i naszych mikroświatach wypełnionych opowieściami.

REKLAMA

Twórcy spektaklu „Mazagan. Miasto” w reż. Judyty Berłowskiej zapraszają widzów do udziału we wspólnej zabawie oraz niezwykłym eksperymencie. Inspiracją dramatu Beniamina Bukowskiego jest historia Mazaganu – miasta, które przepłynęło ocean.

Leżące w Maroku portugalskie miasto zostało przeniesione do Belem w Ameryce Południowej po oblężeniu przez Maurów w 1769 roku. Mazagan dla twórców spektaklu staje się obrazem każdego domu, który budujemy tam, gdzie się zatrzymamy – choćby na krótki czas.

Co należy zrobić, aby zaprosić spektakl „Mazagan. Miasto” do siebie?

Nie ma znaczenia, czy jest to dom, instytucja, hotel, restauracja, czy klub. Ważne, by była publiczność, która chce obcować ze sztuką. Aby zaprosić aktorów do siebie, należy napisać do teatru wiadomość (mazagan@teatr.torun.pl).

W tej sztuce scenografią staje się wnętrze domu lub innego proponowanego miejsca, a domownicy zostają gospodarzami. Mile widziani są także goście, którzy zakupią bilety na spektakl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *