“Męczennik naszych czasów”. Skazany i uniewinniony za pedofilię kardynał z Australii poprowadzi rekolekcje w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O Toruniu znów będzie głośno za sprawą o. Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja poinformował, kto poprowadzi tegoroczne rekolekcje wielkopostne w Sanktuarium N. M. P. przy Porcie Drzewnym. To George Pell, australijski kardynał, który w 2019 r. został skazany za pedofilię, a po ponad roku spędzonym w więzieniu – uniewinniony.

Tegoroczne rekolekcje w Sanktuarium N. M. P. zaplanowano na 3-5 kwietnia. Poprowadzi je kard. George Pell, o którym przed kilkoma laty zrobiło się bardzo głośno. W 2017 r. pojawiły się informacje o rzekomym molestowaniu seksualnym nieletnich, którego miał się dopuszczać jeszcze w latach 90. i wcześniej. To doprowadziło do głośnego procesu, który zakończył się dla kardynała więzieniem. George Pell został uznany winnym i został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. W zamknięciu spędził jednak tylko kilkanaście miesięcy – po złożonym przez niego odwołaniu, Sąd Najwyższy w Australii ostatecznie go uniewinnił.

Teraz kardynał przyjedzie do Torunia. Poprowadzi tu rekolekcje wielkopostne, o czym poinformował sam o. Tadeusz Rydzyk.

– Jak już wielu wie, w naszych czasach wymyślono zbrodnię, którą duchowny miał popełnić. Zaangażowano instytucje państwowe do potwierdzenia tej zbrodni. Wynajęto tzw. dziennikarzy do zorganizowania na światową skalę publicznego linczu. Mimo braku dowodów o winie skazano go na 6 lat więzienia o zaostrzonym rygorze, a chciano na 26 lat. Był uwięziony na ponad 13 miesięcy. W końcu Sąd Najwyższy w Australii uniewinnił go – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, cytowany przez Radia Maryja.

Dyrektor Radia Maryja zaapelował też, by przyjąć w Toruniu kardynała Pella “z miłością”. Nazwał go “męczennikiem naszych czasów”.

Tagged

1 thought on ““Męczennik naszych czasów”. Skazany i uniewinniony za pedofilię kardynał z Australii poprowadzi rekolekcje w Toruniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.