Medalistki z Tokio pojawią się w Piernikowej Alei Gwiazd

Box1 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wioślarka Katarzyna Zillmann oraz żeglarka Jolanta Ogar-Hill będą miały swoje katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Decyzję ogłoszono podczas Gali Noworocznej w CKK Jordanki.

Stałym elementem gali jest przedstawienie przez prezydenta miasta nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd. W tym roku uhonorowane zostaną dwie srebrne medali ostatnich Letnich Igrzysk Olimpijskich, które rozegrano w zeszłym roku w Tokio.

REKLAMA

Pierwsza katarzynka będzie należała do Katarzyny Zillmann, reprezentującej AZS UMK mistrzyni świata i Europy oraz srebrnej medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich w czwórce podwójnej kobiet. Jej fenomenalny wyczyn, to pierwszy olimpijski medal w historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – powiedział prezydent Michał Zaleski. 

Drugą zaś odsłaniać będzie Jolanta Ogar-Hill, zawodniczka UKŻ Wiking Toruń.

Jest wytrawną żeglarką, dwukrotną mistrzynią świata oraz Europy w klasie 470, a także trzykrotną olimpijką z Londynu, Rio de Janeiro i Tokio. Podczas ostatnich igrzysk razem z Agnieszką Skrzypulec została wicemistrzynią olimpijską. W sporcie od lat mierzy wyłącznie wysoko – dodał prezydent.

Uroczyste odsłonięcie nastąpi w czerwcu podczas Dni Torunia.

Tagged

2 thoughts on “Medalistki z Tokio pojawią się w Piernikowej Alei Gwiazd

  1. Osoby “”” nieuporządkowanie wewnętrznie “” chyba nie powinny być wzorem da dziatwy szkolnej i dorosłych ??

    1. w tym temacie nie są wzorem, są w innym, w dziedzinie sportu,
      a w tym temacie to nie ich wina, takie już są, i takie pozostaną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *