Mentzen chwali swoich konkurentów do prezydenckiego stołka. Za co?

Box2 Polityka
fot. nadesłane

Sławomir Mentzen, niezależny kandydat na prezydenta Torunia na swojej kolejnej konferencji prasowej postanowił pochwalić swoich konkurentów. Chodzi o kwestie smogu i tereny zieleni.

– Wśród wszystkich kandydatów mamy konsensus w dwóch sprawach: w Toruniu powinno być więcej zieleni i mniej smogu. Dzięki temu, że wszyscy kandydaci, łącznie ze mną, popierają te dwie sprawy, mam wielką nadzieję, że niezależnie od wyniku wyborów, Toruń będzie za kilka lat bardziej zielonym miastem w którym oddycha się lepiej – powiedział Mentzen.

REKLAMA

Mentzen znalazł w programach wyborczych kilka dobrych pomysłów i zapowiedział, że po wygranych wyborach będzie je realizować w Toruniu. U Lenza spodobała mu się propozycja utworzenia kampusu politechnicznego UMK, dostosowanie edukacji branżowej do wymagań współczesnego rynku pracy przy współpracy z toruńskimi przedsiębiorcami, reforma rad okręgów, przyznanie im budżetu oraz wymiana przestarzałych autobusów.

– Popieram Sylwię Kowalską w jej planach ochrony zieleni, zmianie podejścia do budowy nowych tras w Toruniu oraz utworzeniu Zielonego Ringu Torunia. To świetna koncepcja i z pewnością może liczyć na moje wsparcie – mówił Mentzen. Popiera także postulat Michała Zaleskiego, aby wszystkie miejskie ulice, przy których stoją domy mieszkalne miały utwardzoną nawierzchnię.

Jeśli chodzi o Irenę Paczkowską, to Mentzenowi podoba się nacisk, jaki kładzie ona na na potrzebę dialogu z mieszkańcami oraz wsłuchiwania się w ich potrzeby. – Popieram też plan Zbigniewa Rasielewskiego, który chce umieszczać na obiektach użyteczności publicznej panele fotowoltaiczne. Cena prądy cały czas rośnie i musimy tu szukać oszczędności. Moje pełne wsparcie ma również jego postulat bezpłatnej obwodnicy autostradowej oraz skomunikowania węzła autostradowego na południu Torunia – mówił Mentzen.

– Nieważne, kto jest autorem dobrego dla Torunia pomysłu. Ważne jest, aby wspierać każdą dobrą i korzystną dla miasta idee, ponad podziałami partyjnymi – zakończył Mentzen.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *