Metron odpowiada na propozycję wojewody: “Jest światełko w tunelu”

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zarząd i pracownicy Metronu pozytywnie oceniają wczorajszą propozycję wojewody i Agencji Rozwoju Przemysłu. – Warunki postawione przez ARP są zastanawiające i zagadkowe, ale też bardzo pozytywne – mówi Leszek Pilarski, prezes Metronu.

Wczoraj w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z przedstawicielami Metronu, by przedstawić im propozycję Agencji Rozwoju Przemysłu, która bierze pod uwagę reaktywację marki Metron.

O propozycji i warunkach stawianych przez ARP pisaliśmy tutaj:

Dziś zarząd i pracownicy Metronu odnieśli się do wczorajszej propozycji na konferencji prasowej zwołanej przed zakładem przy ul. Targowej. Tam pojawiła się zapowiedź, że w przyszłym tygodniu Metron da odpowiedź wojewodzie w sprawie złożonej propozycji.

– Widzimy światełko w tunelu – mówi Leszek Pilarski, prezes Metronu. – Środowe spotkanie było bardzo dynamiczne i obiecujące. Widać, że wojewoda i jego ludzie bardzo poważnie podchodzą do tej sprawy.

Dziś pracownicy Metronu mieli pikietować przed urzędem wojewódzkim. W związku z propozycją od wojewody zrezygnowali z tego kroku. Metronowcy mają jednak wątpliwości związane z propozycją ARP.

Według Pilarskiego warunki postawione przez ARP są “zastanawiające i zagadkowe, ale też bardzo pozytywne”. – To było pierwsze nasze spotkanie z wojewodą – mówi prezes. – Do tej pory był marazm i można było odnieść wrażenie, że sprawa jest już pozamiatana, a wojewoda zajmuje się likwidacją. Propozycję ARP odczytujemy jako zaproszenie do współpracy nad reaktywacją Metronu jako spółki pracowniczej.

Wcześniej Metron sugerował, żeby wojewoda reaktywował zakład, wykorzystując majątek Skarbu Państwa i zatrudniając dawną załogę. – Zakładaliśmy, że spółka pracownicza jest pogrzebana – mówi Pilarski.

Zarząd Metronu pozytywnie ocenia tę propozycję wojewody i ARP oraz jest gotów dostarczyć wszelkich informacji niezbędnych do sporządzenia nowego biznes planu dla zakładu czy audytów.

Czego oczekują pracownicy? – Postulujemy o reaktywację Metronu i przywrócenie nas do pracy, a także ponowne włączenie wody w naszym biurowcu – usłyszeliśmy od przedstawicieli załogi, którzy byli obecni na konferencji prasowej. – Od 27 grudnia mamy zakręconą wodę.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *