Mężczyzna uratowany przez policjantów na moście im. Piłsudskiego

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo skacząc z mostu.

W poniedziałek około godz. 2:50 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z mostu im. Józefa Piłsudskiego. Wysłano tam patrol mundurowych. Sierż. szt. Michał Prusakiewicz i post. Karolina Mychlewicz zareagowali błyskawicznie i już po chwili byli w tym rejonie. Na miejscu okazało się, że desperat siedzi na pozostałościach po zdemontowanym chodniku w miejscu, gdzie trwają prace remontowe.

Mężczyzna siedział na metalowej belce i miał zwieszone nogi w dół. Kolega, który był z nim, próbował odwieść go od desperackiego kroku i przekonywał go, by zszedł na jezdnię. Ten nie słuchał i cały czas przesuwał się ku końcowi belki, chcąc oddać skok. Sierż. szt. Michał Prusakiewicz zdjął cale oporządzenie i wszedł na przęsło w taki sposób, by 33-latek go nie widział. Policjant zdołał tak podejść do mężczyzny, że ten go nie zauważył. Po chwyceniu go i unieruchomieniu funkcjonariusz uspokoił niedoszłego samobójcę. Ten rozpłakał się i podziękował, po czym powiedział, że chce już zejść na jezdnię. Policjanci poczekali na przyjazd straży pożarnej, aby bezpiecznie zejść z belki.  

Post. Karolina Mychlewicz, która na co dzień należy do Ochotniczej Straży Pożarnej, pomogła w organizowaniu bezpiecznego zejścia z belki i asekurowała swojego kolegę i desperata. Po bezpiecznym zejściu z metalowej konstrukcji okazało się, że 33-latek jest pijany – miał blisko promil alkoholu w organizmie. Nie stało mu się nic złego. Trafił do izby wytrzeźwień, a potem pod opiekę lekarzy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *