Miasto dostało dotację na budowę boisk. Chodzi o cztery lokalizacje

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało miastu dotację z programu Sportowa Polska na budowę i modernizację ogólnodostępnych boisk. Zewnętrzne wsparcie wyniesie 524 tys. zł.

Te pieniądze wpłyną do budżetu miasta do końca 2018 r. Tymczasem projekt jest już w toku. Gotowe są dwa boiska: wielofunkcyjne na zbiegu ul. Iwanowskiej i Prufferów oraz piłkarskie na zbiegu ul. Czapli i Tataraków. 

Dwa zadania są właśnie realizowane i wkrótce się zakończą. Do 20 października ma być gotowy zespół boisk przy ul. Donimirskiego na Rubinkowie. Do końca miesiąca zaś robotnicy mają zejść z boiska wielofunkcyjnego przy ul. Perłowej na osiedlu Piaski.

Łącznie miasto – za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który nadzoruje te zadania – wyda na te projekty 1,7 mln zł. 524 tys. zł będzie pochodzić z programu Sportowa Polska. Pieniądze w ramach niego rozdziela resort sportu i turystyki. To maksymalny poziom dofinansowania przewidziany w programie dla tego typu zadań.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *