Miasto kupi kolejne autobusy elektryczne. Wyda prawie 30 mln zł

Box2 Wiadomości
Prezydent Michał Zaleski ogląda wnętrze "elektryka". Wrzesień 2020. Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Zakup “elektryków” dla Torunia prawdopodobnie zostanie dofinansowany kwotą 22 mln zł w ramach programu ministerialnego “Zielony transport publiczny”. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu złożył już wniosek o dotację na 10 ekologicznych pojazdów.

Niskopodłogowe autobusy elektryczne będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację, automaty do sprzedaży biletów, Wi-Fi, łącza USB i system detekcji pożarów. Za łączną kwotę prawie 30 mln zł zostaną zakupione razem z infrastrukturą do ładowania, czyli ładowarkami plug-in. Wnioskowana kwota dofinansowania to 22 mln zł.

Toruński MZK przypomina, że trwa realizacja dostawy 6 autobusów elektrycznych od Solarisa. Na ulicach Torunia pojawią się one w 2022 r.

Tagged

4 thoughts on “Miasto kupi kolejne autobusy elektryczne. Wyda prawie 30 mln zł

  1. Na co komu elektryczny autobus kursujący co 45 minut?
    Najpierw poprawcie siatkę połączeń i rozkłady, aby nie trzeba było nie wiadomo ile czekać na autobus, a potem myślcie nad elektryczną utopią.

  2. Gdzie w Toruniu zainstalowane są stacje pomiarowe smogu?
    Koszty leczenia osòb, ktòre zachorowały z powodu smogu w mieście,
    ILE WYNOSZĄ ROCZNIE W TORUNIU ?!

  3. To śmieszne. Wydamy 8 milionów na autobusy i 2 miliony rocznie na wymiane starych kotłów do ogrzewania mieszkań. Czy nie lepiej wydać 8 milionów na wymianę syfiących kotłów ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *