“Miasto, Masa, Maszyna. Terminator” – poznaliśmy temat przewodni MFF Tofifest 2019

Box2 Kultura
Ubiegłoroczna edycja cieszyła się wśród miłośników kina dużą popularnością. (fot. Joanna Chmielewska)

Poznaliśmy temat przewodni tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 19-27 października już po raz 17.

Kto odbierze Nagrodę za Całokształt Twórczości, a kto za „Niepokorność Twórczą”? Tego dowiemy się za nieco ponad miesiąc. Wydarzenie, jak co roku, przyciągnie do Torunia tysiące fanów kina.

REKLAMA

„Miasto, Masa, Maszyna. Terminator” to oficjalny motyw przewodni Tofifestu. Wrócę tu! – zapowiadał T800 w kultowej scenie „Terminatora”. I słowa dotrzymał. Arnolda Schwarzeneggera zobaczymy na szklanym ekranie w odrestaurowanej wersji klasyka Jamesa Camerona.

Znamy też pierwsze wydarzenia towarzyszące 17. edycji MFF Tofifest. Podczas Gali Otwarcia, która odbędzie się 19 października o godz. 19.00 w CKK Jordanki, odbędzie się koncert L.U.C & Rebel Babel Film Orchestra.

– Rebel Babel Film Orchestra to niezwykły projekt muzyczny, którego autorem jest Łukasz L.U.C Rostkowski – czytamy na stronie festiwalu. – Gośćmi wydarzenia będą: Maria Sadowska, Dorota Miśkiewicz oraz orkiestra dęta z Władysławowa.

Podczas koncertu usłyszymy muzykę m.in. z takich filmów jak “Marzyciel”, “Dziecko Rosemary”, “Nóż w wodzie”, “Bunt na Bounty”, “Zapomniana melodia”, “Vabank” czy “Prawo i pięść”.

Bilety na wieczór otwarcia dostępne są w cenie 65zł i 75zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *