Miasto posprząta place zabaw. Dziś początek prac

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Sprzątanie, wymiana piasku w piaskownicach i konserwacja urządzeń – miasto rozpoczęło przygotowywanie placów zabaw do wiosny. Prace nad wymianą piasku rozpoczęły się dziś i potrwają do końca marca. Jak przebiegać będzie reszta prac?

Łącznie 376 ton nowego piasku trafi do 51 piaskownic, znajdujących się na terenie miejskich placów zabaw. W mieście takich miejsc jest aż 71. Wymieniany piasek posiada deklarację badań sanitarnych w PSSE.

1 marca ma ruszyć sprzątanie placów, ale też przylegających do nich terenów. W dużej mierze place otoczone są właśnie miejscami rekreacji, które również potrzebują uwagi. Oczyszczanie piasku, koszenie trawy, usuwanie chwastów, opróżnianie koszy na śmieci czy ogólne usuwanie nieczystości to część prac, jakie w związku z placami zabaw mają być realizowane do końca obecnego roku. Ponadto, wyczyszczone zostaną wszystkie sprzęty, które przejdą dodatkowo dezynfekcję.

Razem ze sprzątaniem ruszą kontrole techniczne placów zabaw. Do końca roku takie kontrole odbywać się będą raz w tygodniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *