Miasto rozdało już ponad 68 tys. maseczek i zapowiada kolejne

Box1 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Prezydent Torunia Michał Zaleski odbył dziś kolejną wideokonferencję poświęconą aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście. Mówił m.in. o sytuacji miejskiego szpitala i dystrybucji maseczek.

Jak wynika z danych, które dostarczył prezydentowi Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny stan zakażonych koronawirusem na dziś w Toruniu i powiecie to 111 osób. Ponadto, wyzdrowiały kolejne 23 osoby. W kwarantannie przebywa 579 osób, a kolejne 5 przebywa w kwarantannie zbiorowej. Do tej pory zmarło 8 osób.

– Specjalistyczny Szpital Miejski nieustannie prowadzi badania testowe dotyczące obecności koronawirusa zarówno wśród personelu, jak i pacjentów. Do tej pory pobrano 883 wymazy. Od 11 kwietnia do tej pory ilość osób z dodatnim wynikiem nie zwiększa się – mówił prezydent. – Szpital czeka jeszcze na 12 wyników.

W placówce przebywa obecnie 77 pacjentów. Oddział hematologii nadal pozostaje wyłączony.

– Realizowane są ambulatoryjne świadczenia u pacjentów hematologicznych. Odbywają się w punkcie ustawionym poza budynkiem szpitala. Pacjenci hematologii otrzymujący chemioterapię nie wchodzą na teren szpitala. Minimalizuje to ryzyko zarażenia – podkreślał prezydent.

Cały czas trwa akcja dostarczania maseczek do mieszkańców Torunia. Miasto zamówiło 180 tys. maseczek, a do tej pory udało się przekazać ponad 68 tys.

– Maseczki spływają od dostawców sukcesywnie i w momencie kiedy są u nas, przekazujemy je do rozdysponowania – poinformował Michał Zaleski. – Do piątku przekażemy kolejne 28 tys. maseczek do zarządców nieruchomości.

Prezydent podziękował także osobom zaangażowanym w akcje szycia maseczek na terenie miasta.

– Wyrazy wdzięczności kieruję do podmiotów, które szyją maseczki, przygotowują je do dystrybucji, bądź świadczą pomoc psychologiczną – mówił.

Podziękował m.in. SDS Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych, Toruńskiemu Centrum Caritas, które oferują wsparcie psychologiczne oraz pracownikom miejskich żłobków, Pracowni Artystycznej Uszyjmisie i pracownikom Baja Pomorskiego za pracę nad szyciem maseczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *