Miasto sprzedaje działki pod budowę domów jednorodzinnych. Gdzie konkretnie?

Box2 Wiadomości
fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

20 listopada odbędzie się przetarg na sprzedaż dziewięciu działek pod budownictwo jednorodzinne na Rudaku – w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Nagus. Ile trzeba będzie za nie zapłacić? 

Miasto wystawia na sprzedaż kolejne działki pod budownictwo jednorodzinne na Rudaku. Znajdują się one w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Nagus, ok. 500 m od trasy wschodniej.

– Jednym z atutów tej lokalizacji jest doskonałe skomunikowane z centrum Torunia, dzięki bezpośredniemu połączeniu przez most gen. Elżbiety Zawackiej. Czas dojazdu samochodem na starówkę to ok. 10 minut – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Tym razem będzie można kupić dziewięć działek. Mają one powierzchnię o 646, 760 lub 840 m kw. W pobliskiej ul. Golubskiej biegną sieci: energetyczna, wodociągowa, gazowa, sanitarna i deszczowa. Dojazd do nieruchomości zaplanowano z dróg publicznych. Ile wyniosą ceny wywoławcze? Od 140 tys. do 190 tys. zł.

Teren, na którym się znajdują te działki, objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Grunty są niezabudowane i niezagospodarowane.

Przetarg zaplanowano na 20 listopada. Aby wziąć udział w licytacji należy do 14 listopada wpłacić wadium na konto urzędu miasta – od 10 do 11 tys. zł w zależności o wartości działki.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *