Miasto sprzedaje działki przy Szosie Bydgoskiej. Co tam może powstać? [WIDEO]

Box2 Wiadomości
fot. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Cztery działki liczące blisko 2 ha w rejonie Szosy Bydgoskiej i Pera Jonssona miasto wystawi na sprzedaż już w listopadzie. W jaki sposób będą mogli je wykorzystać przyszli właściciele?

Magistrat wydzielił cztery działki inwestycyjne w rejonie Szosy Bydgoskiej i ul. Pera Jonssona – w pobliżu toruńskiej Motoareny. To grunty liczące łącznie blisko 2 ha, które można przeznaczyć pod usługi i produkcję. Przyszli właściciele na jednej z nich będą mogli także wybudować składy i magazyny.

Grunty między Motoareną a budynkami dawnego Merinotexu pójdą pod młotek 20 listopada. Cztery działki wyceniono łącznie na blisko 7 mln zł. Mają powierzchnie od 21 do 63 arów.

– Są to tereny, uzbrojone w podstawowe sieci i urządzenia infrastruktury technicznej. Rury z gazem, wodą i kable energetyczne znajdują się w drogach publicznych przylegających do nieruchomości. Można tam budować obiekty usługowo-produkcyjne i składy magazynowe. Dojazd do działek planowany jest drogą wewnętrzną od strony drogi krajowej nr 80, czyli Szosy Bydgoskiej – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W związku z tym, że działki leżą w bliskim sąsiedztwie lotniska, przyszli inwestorzy będą musieli wziąć pod uwagę ograniczenia związane z wysokością budynków, które będą projektować.

Oto informacje dotyczące działek, które będą sprzedawane:

  1. Szosa Bydgoska 76-80, 0,63 ha, obiekty usługowo-produkcyjne, cena wywoławcza: 2,12 mln zł.
  2. Szosa Bydgoska 74, 0,48 ha, obiekty usługowo-produkcyjne, cena wywoławcza: 1,98 mln zł.
  3. Szosa Bydgoska 70-80, 0,47 ha, obiekty usługowo-produkcyjne, cena wywoławcza: 1,92 mln zł.
  4. Szosa Bydgoska 70, 0,21 ha, obiekty usługowo-produkcyjne, składy i magazyny, cena wywoławcza: 875 tys. zł.
Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *