Miasto sprzedaje sześć działek na Bukowej Kępie. Co tam może powstać?

Box2 Wiadomości
fot. Geoportal Torunia/http://mapa1.um.torun.pl/geoportal

Mają od 5,7 tys. do 9,4 tys. m kw., a ceny wywoławcze wahają się od 1,2 mln do 2,03 mln zł – miasto wystawiło na sprzedaż sześć działek na Bukowej Kępie, czyli między ul. Bukową, Skłodowskiej-Curie, Olimpijską, Olsztyńską a Dziewulskiego. Co tam może powstać?

Wszystkie przetargi na te nieruchomości zaplanowano 11 grudnia. Wadia niezbędne do udziału w licytacjach należy więc wpłacić do 5 grudnia. Na sprzedaż zostały wystawione działki o następującej powierzchni: 5,7 tys. m kw. (cena wywoławcza 1,2 mln zł), 6,7 tys. m kw. (1,1 mln zł), 7 tys. m kw. (1,48 mln zł), 8,4 tys. m kw. (1,75 mln zł), 8,7 tys. m kw. (2,02 mln zł) i 9,4 tys. m kw., która została wyceniona na 2,03 mln zł.

“Zbywane grunty są niezabudowane i niezagospodarowane. Kształt każdej z działek to nieregularny wielobok. Na niektórych działkach rosną nieliczne drzewa i krzewy. Ewentualne usunięcie kolidujących z przyszłą zabudową drzew możliwe jest na wniosek i koszt nabywcy zgodnie z odrębnymi przepisami. Grunty nie są uzbrojone” – czytamy na stronie toruńskiego magistratu.

Przyszli właściciele mogą się podłączyć do sieci znajdujących się w ul. Olsztyńskiej: elektroenergetycznej, wodociągowej,  gazowej i kanalizacyjnej. Przez niektóre z działek biegną sieci należące do energetyków (napowietrzna linia elektroenergetyczna) i wodociągowców (kanalizacja deszczowa wybudowana na potrzeby zajezdni tramwajowej).

W tej chwili nie ma też bezpośredniego dojazdu do działek. Został zarezerwowany teren pod drogę łączącą ul. Platanową ze zjazdem z ul. Olsztyńskiej – na wysokości zjazdu do centrum handlowego Bielawy.

W jaki sposób można wykorzystać te działki? Zgodnie z planem zagospodarowania mogą tam się znaleźć m.in. usługi komercyjne, stacje paliw, parkingi, drogi wewnętrzne i magazyny. Nie można tam montować stacji bazowych telefonii komórkowej i należy zachować istniejący drzewostan.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys