Miasto sprzedało trzy działki. Co na nich może powstać?

Polecamy Wiadomości
fot. Geoportal Miasta Torunia

Olsztyńska, Brzoskwiniowa, Łódzka – miastu udało się dziś sprzedać działki na tych ulicach. Do miejskiej kasy po sfinalizowaniu transakcji wpłynie ponad 1,5 mln zł. Co powstanie na tych terenach?

Pierwsza z działek – licząca ponad pół hektara – na tzw. Bukowej Kępie znajduje się w pobliżu ul. Olsztyńskiej. Kupiła ją spółka MGB Patryk Małecki. To firma, która zajmuje się wynajmowaniem rusztowań budowlanych. Działkę przeznaczoną na usługi komercyjne kupiła za 1,21 mln zł.

Ta działka – położona między drogą krajową nr 15 a ul. Olimpijską – zostanie połączona nowym układem drogowym z ul. Olsztyńską (na wysokości wjazdu do centrum Bielawy). Na tym terenie miasto ma do sprzedaży jeszcze pięć działek o powierzchni od 0,67 do 0,94 ha. W pobliżu kompleksu nieruchomości powstanie m.in. salon Agata Meble.

Kolejną działkę udało się sprzedać na ul. Brzoskwiniowej na os. Wrzosy Leśna Polana. 640-metrowy grunt kupiła firma Mstyl Milenia Jurkiewicz za 267 tys. zł. Teren przeznaczony jest pod budownictwo jednorodzinne, ale możliwe jest też prowadzenie usług. Działka jest niezabudowana i niezagospodarowana. 

40,4 tys. zł – za taką cenę działkę przy Łódzkiej wylicytował Revbud. Chodzi o 684 m kw. w pobliżu wjazdu na trasę wschodnią, które można przeznaczyć na usługi komercyjne, parkingi i drogi wewnętrzne. To niezabudowany pas o szerokości ok. 8 m pomiędzy terenem prywatnym a drogą serwisową biegnącą równolegle do ul. Łódzkiej.

W sumie do miejskiej kasy w wyniku tych trzech przetargów wpłynie 1,52 mln zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys